Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-09-02 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W Dobrym Mieście ruszyła szkoła muzyczna

Olsztyn24
Kadra oraz uczniowie szkoły na pamiątkowej fotografii ze starostą olsztyńskim Małgorzatą Chyziak | Więcej zdjęć »
W szkołach powiatowych początek roku został powitany uroczyście i radośnie. Był to dzień szczególnie wyczekiwany przez uczniów i młodzież z Dobrego Miasta, gdzie została otwarta szkoła muzyczna, a dokładniej filia Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach.

Pierwsze lekcje odbyły się w Dobrym Mieście już w 2015 roku, kiedy to – niejako na próbę – został otwarty oddział „zerówkowy”. W maju bieżącego roku radni Powiatu Olsztyńskiego podjęli uchwałę w sprawie utworzenia tu pełnoprawnej filii szkoły muzycznej. Dzięki temu od września przygodę z nauką gry na instrumencie rozpoczęło 40 uczniów. Do wyboru mieli skrzypce, wiolonczelę, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, fortepian, gitarę i perkusję.

Dobromiejska placówka jest już czwartą filią szkoły muzycznej prowadzonej przez Powiat Olsztyński. Jak ocenia starosta olsztyński, to efekt dobrej współpracy samorządów oraz właściwego zarządzania dyrekcji PSM.
R E K L A M A
banner
Powiat w ciągu całego roku przeprowadza mnóstwo inwestycji – mówi Małgorzata Chyziak. - Do tych najważniejszych jednak należy wkład w rozwój młodych ludzi. Dlatego niezmiernie się cieszę, że udało nam się wspólnie z władzami Dobrego Miasta zrealizować kolejne potrzebne i wartościowe zadanie służące mieszkańcom. Dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole muzycznej, życzę radości z poznawania fascynującego świata muzyki i z nauki gry na instrumentach. Szkole zaś – by się rozwijała i kształciła jak najwięcej utalentowanych dzieci, a tych przecież w powiecie olsztyńskim nie brakuje.

Na otwarciu szkoły muzycznej w Dobrym Mieście nie mogło zabraknąć burmistrza Stanisława Trzaskowskiego.

1 września to dzień wyjątkowy dla wszystkich uczniów – czas pierwszego dzwonka w nowym roku szkolnym. Cieszę się bardzo, że właśnie dzisiaj rozpoczął się też, po raz pierwszy, rok szkolny w dobromiejskiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Uczniom, rodzicom, pracownikom oświaty życzę wszystkiego najlepszego. Składam też serdeczne podziękowania tym, którzy pomagali w utworzeniu placówki w Dobrym Mieście.

Otwarcie nowej filii nie było łatwym logistycznie zadaniem, sprzyjał mu jednak dobry klimat. – Zajęcia będą się odbywały w budynku Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II przy ul. Garnizonowej 2 w Dobrym Mieście. Dyrekcja tutejszej szkoły bardzo się zaangażowała w przygotowanie pomieszczeń – opowiada dyrektor Janusz Ciepliński. - Sale są w większości gotowe, do końca września zostaną jeszcze wyciszone dwie sale perkusyjne. W najbliższym czasie natomiast będziemy kupować instrumenty, między innymi fortepian.

Pierwszy instrument już jest.

Otrzymaliśmy prezent. To zabytkowa, ale odnowiona fisharmonia. Może nie będzie zbyt często użytkowana, ale na pewno zostanie wyeksponowana, a być może zapoczątkuje nawet kolekcję starych instrumentów muzycznych, z której w przyszłości mogłoby powstać muzeum? – zastanawia się dyrektor.

Dziś Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach jest największą tego typu placówką w Polsce. Poza siedzibą główną posiada cztery filie: w Barczewie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku. Łącznie uczy się w niej 501 uczniów.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl