Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBP | 2016-09-08 12:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Fascynujący świat pszczół – zajęcia edukacyjne MBP już jutro

Olsztyn24
Wolontariusze pomagają pszczołom (fot. MBP)
Jaka jest rola matki w ulu, co robią trutnie i robotnice oraz jak niezwykłe potrafią być pszczele oczy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pszczelarze: Katarzyna i Arkadiusz Masiewicz.

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na zajęcia edukacyjne, podczas których prowadzący przybliżą fascynujący świat pszczół. Spotkania z wolontariuszami Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość odbędą się jutro (9.09):
» o godz. 10.00 w bibliotece Abecadło (al. Piłsudskiego 16)
» o godz. 12.30 w filii nr 6 (ul. Jarocka 65).

Pszczelarze zaprezentują m.in. narzędzia i stroje niezbędne w swojej pracy oraz eksponaty owadów. Dzięki specjalnemu ulowi pokazowemu uczestnicy będą mogli na żywo podejrzeć pracę owadów.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy! Wstęp wolny.

Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość. Partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

******

Projekt Cemex BEE(P)

Ostatnio zauważa się masowe wymieranie owadów pszczołowatych. Powszechnie wiadomo, że jeżeli nadal będą ginąć w takim tempie, to rośliny owadopylne przestaną wydawać owoce. Naszej populacji grozi zatem głód. Mniejsza liczba pszczół to także mniej roślin, a zatem więcej CO2 w powietrzu.

Wolontariusze podjęli starania w celu ocalenia pszczół. Stworzyli małą pasiekę oraz zobowiązali się do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.


UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl