Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-07-07 12:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Licealiści z Biskupca pojadą do Strasburga

Olsztyn24
 
Licealiści biskupieckiego Zespołu Szkół wygrali konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. W nagrodę pojadą do Strasburga.

Startowali w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Europy, którzy wypełniali test wiedzy o historii, kulturze, językach, systemach politycznych i społecznych Unii. Liczyła się nie tylko wiedza, także czas wypełnienia testu. Udzielenie bezbłędnych odpowiedzi na 30 pytań zajęło licealistom nieco ponad 3 minuty. To wystarczyło do zakwalifikowania się do grona laureatów.

W kwietniu przyszłego roku 24 uczniów i opiekun pojadą na kilka dni do Strasburga. Jeden dzień spędzą w siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie spotkają się zwycięzcy quizu z całej Europy, m.in. uczniowie ze szkół w Dobrym Mieście i Olsztynku.
R E K L A M A
banner
Zwycięzcy konkursu będą uczestniczyć w symulowanych posiedzeniach komisji parlamentarnych, także w posiedzeniu plenarnym. Muszą przygotować się do dyskusji, prowadzonej w języku innym niż ojczysty oraz do minutowej prezentacji szkoły i regionu, z którego przyjechali.

- To świetna szkoła życia i poznawania Unii – uważa dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara. - Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i życzymy, by pobyt w siedzibie Parlamentu Europejskiego natchnął ich do dalszej pracy. Wyjazd będzie nagrodą nie tylko dla uczestników quizu. Miejsca w 24-osobowej grupie zarezerwowaliśmy także dla najbardziej aktywnych i twórczych uczniów naszej szkoły.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.