Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-09-22 11:32 | Rozmiar tekstu: A A A

O kosmosie, lunetach i teleskopach w Multicentrum

Olsztyn24
14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki w Multicentrum | Więcej zdjęć »
Od wczoraj trwają 14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Swoją ofertę dla ciekawych świata olsztyniaków przygotowało aż 35 instytucji. Wśród nich są m.in. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Dzisiaj (22.09) te placówki przygotowały dla dziesięciolatków i nieco starszych mieszkańców miasta wspólne wydarzenie popularnonaukowe pod hasłem „Wrzechświat Kopernika”.

Wydarzenie zorganizowano w Multicentrum przy ul. Limanowskiego - filii Miejskiej Biblioteli Publicznej w Olsztynie. Chęć udziału w nim zgłosili uczniowie 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 18 z Dajtek.

Dla ciekawych wiedzy o kosmosie i metodach jego obserwacji organizatorzy przygotowali dwa bloki zajęć. Poprowadzili je Jerzy Strzyż z Multicentrum i Jacek Szubiakowski, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.
R E K L A M A
banner
Jacek Strzyż zaproponował uczestnikom zajęć interaktywną zabawę z czasoprzestrzenią i podróż po układzie planetarnym z wykorzystaniem ruchomych układów i modeli solarnych, a także programu Eyes on the Solar. Natomiast Jacek Szubiakowski zorganizował małe obserwatorium astronomiczne, a w ramach „wykładu” opowiedział o prawach rządzących optyką oraz o budowie lunet i teleskopów. Uczniowie mogli też spojrzeć w Słońce przez zainstalowany przy Multicentrum teleskop.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki w Multicentrum

»

22-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl