Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-09-22 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Bibliotekarze z WBP zaprosili na jubileuszową konferencję

Olsztyn24
Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Z tej okazji bibliotekarze zorganizowali obchody jubileuszu.Wczoraj (21.09) zaprosili czytelników i sympatyków biblioteki do Starego Ratusza na wernisaż wystawy, recital i okolicznościowy tort (informowaliśmy o tej części obchodów w artykule „Wojewódzka Biblioteka Publiczna świętowała 65-lecie z czytelnikami”), dzisiaj (22.09) zaś odbyła się jubileuszowa konferencja m.in. z udziałem samorządowców, przedstawicieli instytucji kultury z regionu oraz gości specjalnych.

Sesję podzielono na dwie części. Podczas pierwszej wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski uhonorował Złotym Medalem za Długoletnią Służbę bibliotekarki Beatę Rudzką-Florczuk oraz Joannę Cecylię Żwirko, natomiast Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę Katarzynę Annę Buder. Medle zostały przyznane postanowieniem Prezydenta RP na wniosek Wojewody Warmińsko- Mazurskiego.

Kolejną wyróżnioną dzisiaj osobą była wicedyrektor WBP Renata Pietrulewicz, którą wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk uhonorowała Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznaną przez zarząd województwa na wniosek dyrektora WBP.
R E K L A M A
banner
Podczas konferencji nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień gości specjalnych. Głos zabrali m.in. dr Tomasz Makowski  dyrektor Biblioteki Narodowej, prof. Krzysztof Koehler - zastępca dyrektora Instytutu Książki, Jacek Królikowski - prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Jacek Wojnarowski z Instytutu Spraw Publicznych.

Po zakończeniu części jubileuszowej i godzinnej przerwie, goście wzięli udział w drugiej części obchodów - spotkaniu Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych. W programie tej partii jubileuszu znalazły się wystąpienia - „Katastrofa dopiero nadchodzi. O czytelnictwie i szukaniu pomysłów na ratowanie przyszłości” prof. Przemysława Czaplińskiego, dr. Tomasza Makowskiego  i dyskusja z udziałem autorów raportu „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wystąpienia gości podczas jubileuszu 65-lecia WBP

»

22-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.