Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Wioletta Bulejak | 2016-09-22 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A

W krainie warmińskiej baśni

Olsztyn24
W krainie warmińskiej baśni (fot. Weronika Bulejak - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We wtorek (20.09) Fundacja „Otwarte dłonie”, z okazji obchodów  550. rocznicy przyłączenia Warmii do Polski, zaprosiła mieszkańców Olsztyna do Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie na spektakl „W krainie warmińskiej baśni”. Projekt był dofinansowany przez Samorząd Miasta Olsztyna.

W spektaklu wystąpiły aktorki z Warszawskiego Teatru „ITAKZAGRAMY”: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Dorota Jarząbek Rogaczyk. Muzyka i aranżacja Katarzyna Waszkiewicz.

Poprzez spektakl chcieliśmy przybliżyć dzieciom oraz starszym mieszkańcom Olsztyna warmińskie baśnie, muzykę i pieśni oraz inne aspekty warmińskiej kultury i tradycji, jak chociażby stroje ludowe. W swojej formie spektakl nawiązywał do tradycyjnej i zapomnianej nieco sztuki opowiadania historii z muzyką na żywo. Nie zabrakło między innymi legendy o świętym Jakubie oraz historii powstania Łyny. Wszystkich bardzo zaciekawiły też przygody Smętka i Kłobuka. Widownia razem z aktorami zaśpiewała znaną warmińską pieśń ludową „Miała Baba Pofajdoka”.
R E K L A M A
banner
Taka forma poznania warmińskich legend bardzo się naszym widzom podobała, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Pięknie przygotowany spektakl dostarczył wszystkim dużo emocji i wrażeń.

Wioletta Bulejak
Prezes Fundacji „Otwarte dłonie”
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl