Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UM/AS | 2016-09-23 11:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Moc wyróżnień dla Olsztyna

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz (w środku) odebrał nagrodę podczas forum „Wspólnoty” (fot. Urząd Miasta Olsztyna) | Więcej zdjęć »
To szalony tydzień pod względem nagród i wyróżnień dla stolicy Warmii i Mazur. W drugiej połowie września włodarze naszego miasta odebrali cztery laury.

Są dwie inwestycje, które w ostatnich kilkunastu miesiącach przebijają wszystkie inne zrealizowane w Olsztynie. To oczywiście zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel oraz modernizacja transportu zbiorowego. Zostały dostrzeżone nie tylko na krajowej arenie. Teraz każda z nich została wyróżniona ponownie.

Tramwajowy projekt znalazł się wśród Top Inwestycji Polski Wschodniej 2016. O wyborze zdecydowała Rada Konsultacyjna, w skład której wchodzili m.in. biznesmeni, dziennikarze, samorządowcy, przedstawiciele administracji. Wśród kryteriów, jakie były brane pod uwagę są m.in. rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne oraz nowatorstwo. Co ciekawe – w poprzedniej edycji konkursu w dziesiątce najlepszych znalazło się Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.
R E K L A M A
banner
I właśnie ta inwestycja została dostrzeżona przez specjalistów od planowania miast. Towarzystwo Urbanistów Polskich rozstrzygnęło konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Laureatem w kategorii nowo wykreowana przestrzeń zieleni został właśnie Ukiel.

- Odbierane przez nas nagrody są potwierdzeniem słuszności podejmowanych działań – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Co ważne, doceniają je przedstawiciele specjalistycznych branż, więc nie jest to wybór przypadkowy.

Jednak nie tylko inwestycje zostały docenione. Laury trafiły także ogólnie do samorządu. Mowa o rankingach przygotowanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” oraz pismo „Wspólnota”. W obu przypadkach stolica Warmii i Mazur zajmowała trzecie miejsce. Autorzy pierwszego z nich zajęli się miastami otwartymi. Wśród czynników, jakie brali pod uwagę, były m.in. warunki pozwalające na wykorzystanie nowych technologii, wspierające ochronę środowiska i przeciwdziałające wykluczeniom. Poza tym analizowany był udział mieszkańców w decyzjach podejmowanych przez rządzących. Przed Olsztynem znalazły się Poznań i Gdynia, za m.in. Rzeszów, Lublin, Łódź, Warszawa i Toruń. Zestawienie „Wspólnoty” dotyczyło natomiast wydatków inwestycyjnych w latach 2013-15. Tu wyżej sklasyfikowane zostały tylko Toruń i Lublin.

- Nie chodzi o to, żeby wydawać, ale żeby wydawać z głową - mówi Piotr Grzymowicz. - I my to robimy. Konsekwentnie realizujemy plan, którego celem jest nadrobienie wszelkich zapóźnień oraz wynikająca z tego poprawa jakości życia mieszkańców. Wkrótce będziemy realizować kolejne, niezwykle potrzebne inwestycje drogowe.

To budowa dróg dojazdowych do obwodnicy Olsztyna - ulic Towarowej i Pstrowskiego. Poza tym coraz bliżej oczekiwanej od lat przebudowy ulic Partyzantów oraz Pieniężnego.

Z D J Ę C I A
Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl