Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-09-23 13:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Zagraniczne delegacje gościły w WMOSG

Olsztyn24
WMOSG wizytowały zangraniczne delegacje (fot. WMSOG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W mijającym tygodniu w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej przebywały litewska delegacja Służby Ochrony Granicy Państwowej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej (21-22.09) i delegacje z Gruzji, Szwecji oraz Włoch (20-23.09).

Spotkaniu z Litwinami ze strony Straży Granicznej przewodniczył zastępca komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Jacek Bajger oraz komendant W-MOSG płk SG Tomasz Semeniuk.

Celem wizyty było omówienie współpracy służb, ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości zorganizowanej i wyznaczenie nowych kierunków działania w tym zakresie. Strony oceniły występujące zagrożenia, zwróciły szczególną uwagę na nielegalną migrację i metody jej zwalczania.
R E K L A M A
banner
W trakcie pobytu w oddziale delegacja litewska poznała organizację i infrastrukturę drogowego przejścia granicznego w Bezledach, a także miała możliwość przyjrzeć się w praktyce kontroli ruchu granicznego i systemom teleinformatycznym, służącym do odprawy podróżnych. Pod wieżą obserwacyjną w Parkoszewie goście obejrzeli również sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie funkcjonariuszy SG.

Delegacja przyglądała się ponadto patrolowi funkcjonariuszy SG podczas kontroli drogowej, kontroli pasa ornego z wykorzystaniem quada, zabezpieczeniu odcinka granicy państwowej przy użyciu drona oraz pojazdu obserwacyjnego-PJN. Gościom zaprezentowano także techniki zatrzymania osoby przekraczającej nielegalnie granicę państwową oraz umiejętności psa służbowego.

Stronę szwedzką wizytujących reprezentowali prokurator Królestwa Szwecji oraz inspektor szwedzkiej Izby Celnej. Głównym tematem rozmów była prezentacja ogólnych informacji na temat zwalczania przestępczości transgranicznej i kierunków zagrożeń identyfikowanych przez SG w obszarze przemytu towarów akcyzowych. W trakcie jednodniowego pobytu w Kętrzynie, goście zapoznali się także z aktualną infrastrukturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

3 dni natomiast trwała wizyta studyjna przedstawicielki Komendy Głównej Policji w Tbilisi. Gruzińska policjantka zapoznała się ze strukturą organizacyjną oraz zadaniami realizowanymi przez Warmińsko-Mazurski OSG. Poznała również sposoby realizacji procedur administracyjnych w stosunku do cudzoziemców. Podczas pobytu odwiedziła Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie, Sępopolu oraz Bezledach.

W Komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przebywał także przedstawiciel włoskiej Policji, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej. W trakcie wizyty zaprezentowano sprzęt wykorzystywany m.in. przez funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz sprzęt kryminalistyczny.

Spotkania z przedstawicielami zagranicznych delegacji były okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinach związanych z funkcjonowaniem reprezentowanych formacji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.