Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-09-26 15:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

Olsztyn24
City Trail w Olsztynie rozgrywany jest wokół Jeziora Długiego (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (1.10) rozpocznie się piąta edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Zawody będą odbywać się regularnie, co kilka tygodni –  aż do marca. Dystans do pokonania to 5 km. Zapisy trwają.

CITY TRAIL to ogólnopolska impreza, która odbywa się w 10. lokalizacjach – oprócz Olsztyna, są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdym z miast jest sześć imprez, a aby ukończyć cykl, otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym, a być może walczyć także o nagrody, należy pobiec w co najmniej czterech

– Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.
R E K L A M A
banner
Olsztyn na start!

Ścieżki nad Jeziorem Długim, gdzie rozgrywane są zawodysą niezwykle malownicze. Trasa jest urozmaicona, na biegaczy czeka kilka wzniesień, dzięki którym satysfakcja na mecie z pokonania dystansu jest jeszcze większa.

– Organizując zawody w 10. lokalizacjach znamy sporo lasów, bo wytyczenie każdej trasy naszego biegu wymagało obiegania znacznie większego dystansu niż 5km, na którym odbywa się rywalizacja podczas CITY TRAIL. Trasa w Olsztynie jest jedną z najbardziej urokliwych spośród wszystkich, na jakich miałem okazję biegać, a końcowe metry pokonywane na moście to znak rozpoznawczy CITY TRAIL Olsztyn – podkreśla Piotr Książkiewicz – organizator cyklu.

Wielu z zawodników startujących w cyklu CITY TRAIL rozpoczynało swoją biegową przygodę właśnie podczas tych przełajowych piątek.

– O CITY TRAIL dowiedziałam się przez przypadek. Były to moje początki biegania i od razu wiedziałam, że są to zawody dla mnie. Cykl ten wymaga systematyczności, o którą czasami trudno. Do tego odbywa się jesienią i zimną, a ja bardzo lubię biegać w tych porach roku. Dystans 5km nie jest wymagający, idealny do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. W CITY TRAIL najbardziej lubię panującą tam rodzinną i przyjazną atmosferę. Świetnie jest czuć podczas zawodów, że jesteś zwycięzcąnawet jeśli wbiegasz na metę na końcu stawki – mówi Anna Łozienko, biegająca w cyklu od trzech lat.

Terminy i lokalizacje biegów CITY TRAIL w Olsztyniew sezonie 2016/2017:

» 1 października 2016
» 29 października 2016
» 26 listopada 2016
» 14 stycznia 2017
» 18 lutego 2017
» 25 marca 2017

Opłaty i pakiet startowy

Pojedynczy start to koszt 17,5 zł w przypadku płatności internetowej, bądź 25 zł jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł. I tutaj tegoroczna nowość - w tej kwocie znajduje się również koszulka techniczna marki Salomon. Elektroniczne zapisy do pierwszego biegu trwają do końca dnia we wtorek, 27 września. Po tym terminie rejestracji można dokonać jeszcze w dniu biegu, w biurze zawodów.

CITY TRAIL Junior

W ramach zawodów organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie – jak dorośli otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – dodatkowo nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

Harmonogram biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8.30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9.30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11.00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5 km.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl