Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-10-03 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Biorą sprawy w swoje ręce. Ogólnopolski Protest Kobiet także w Olsztynie

Olsztyn24
Czarny Poniedziałek w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Jak zapowiedziały, tak zrobiły. Setki tysięcy kobiet w całej Polsce wzięły dzisiaj (3.10) udział w Ogólnopolskim Proteście Kobiet, sprzeciwiając się wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji w kraju i penalizacji kobiet oraz lekarzy w przypadku utraty ciąży przez kobietę w jakiejkolwiek sytuacji.

Do protestu bardzo licznie przyłączyły się olsztynianki, wspierane przez związanych z nimi olsztynian. Nie tylko postanowiły nie pojawiać się dzisiaj w pracy i odejść od swoich obowiązków domowych, ale także przyszły „uzbrojone” w transparenty z wymownymi hasłami (część z nich również wykrzykiwały) na Plac Jana Pawła II przed olsztyńskim ratuszem, by stamtąd przemaszerować pod scenę staromiejską na Starym Mieście. Tam czekała na protestujących mała grupa zwolenników wprowadzenia nowej ustawy.

Mimo prób wzajemnego przekrzykiwania się zebranych z obu grup, protest przebiegł spokojnie. Mówiono m.in. o konstytucyjnych prawach kobiety oraz o konsekwencjach fizycznych, psychicznych i społecznych dla kobiet i ich rodzin, jakie wynikną w przypadku wprowadzenia ustawy całkowicie zakazującej przeprowadzania aborcji w Polsce.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~stary malkontent / 2016-10-19 23:34
Do max. Bardzo dobra uwaga. Ja też się wstydzę ale nie za kobiety.
~max / 2016-10-05 09:53
Stary malkontencie - wstyd mi za wszystkie kobiety, które wzięły udział w tym czarnym marszu, a nie za tych chłopców, których nazywasz faszystami.
~stary malkontent / 2016-10-04 20:57
Bardzo szczegółowo obejrzałem całą galerię fotek. Bo chciałem zobaczyć samego siebie jako, że też poszedłem na "czarny protest". Najciekawsza jest jednak ostatnia fotka ! To grupa "Narodowych Faszystów" z portretem "Adolfa" za radiowozem Policji Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ich tam kilkunastu. Może przygotowali się do PROWOKACJI ?. Tak jak w Poznaniu ? Mieli też plakacik z Grodzką. I pewnie zagwarantowaną ochronę Policji ! Bo policja to gwarancja ochrony . Czy znajdzie się w Olsztynie kobieta, która rozpozna tam swojego syna ? A może to "najemnicy" partyjni. Tylko jakiej partii ? Może ktoś podpowie.
~yngwie / 2016-10-04 20:25
co to za cudaki z tymi zielonymi opaskami?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Czarny Protest w Olsztynie

»

03-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.