Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras./MC | 2016-10-05 23:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn oszczędza na cenach energii. Jej grupowe zakupy zdają egzamin

Olsztyn24
Podpisanie umowy (fot. MC - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Przekraczająca 50 proc. w porównaniu ze stawkami cennikowymi oszczędność to efekt ostatniego przetargu na dostawę prądu. Co ciekawe, jednostkowa opłata za oświetlenie ulic jest niższa od tej, z której miasto korzysta obecnie. Umowę na dostawę energii elektrycznej podpisano dzisiaj (5.10) w ratuszu. W grupie stworzonej przez gminę Olsztyn jest już niemal 300 podmiotów.

Podobnie jak w 2016 roku zamówienie zostało podzielone na części obejmujące zasilanie oświetlenia ulicznego oraz budynków i pozostałych instalacji. Prąd będzie dostarczany odpowiednio przez Energę Obrót S.A. (wartość umowy to niemal 2 miliony złotych) oraz Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. (ponad 22,5 mln).

- Rozstrzygnięcie jedynie potwierdza, że na każdym kroku dbamy o publiczne pieniądze - przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Od wielu lat coraz mniej płacimy za prąd. I z każdym rokiem te oszczędności są znacznie większe. To dobrze, że przybywa instytucji, które chcą dołączyć do przedsięwzięcia.

To już ósma umowa na dostawę prądu, jaką zawiera grupa organizowana przez nasz samorząd. Pierwszy raz w ten sposób kupowaliśmy energię na 2010 rok. Wówczas w skład grupy weszło 97 podmiotów, m.in. szkoły, Zarząd Dróg i Mostów oraz MOK.
R E K L A M A
banner
Z każdym rokiem zwiększała się liczba zainteresowanych tą metodą kupna prądu oraz jego wolumen. Dość powiedzieć, że przy okazji podpisywanej umowy grupa liczy trzykrotnie więcej podmiotów niż na początku – 296.

- Zarówno wielkość grupy, jak i moment, w którym ogłosiliśmy przetarg okazały się kluczowe - przyznaje pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarski i infrastruktury elektroenergetycznej Karol Więckowski. - Trafiliśmy idealnie, gdy na rynku były najniższe ceny.

Do postępowania na rok 2017 do grupy dołączyły m.in. Gmina Młynary, Gmina Miejska Szczytno, Gmina Dobre Miasto, a także kolejne jednostki Gminy Miasta Elbląg (m.in. Tramwaje Elbląskie). Dzięki temu prognozowany wolumen energii elektrycznej przekroczył poziom 100 GWh i wyniósł 118 GWh.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl