Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-10-06 18:16 | Rozmiar tekstu: A A A
Powstaje ścieżka Dywity-Różnowo

Bezpieczniej pieszo i rowerem

Olsztyn24
Ścieżka dotrze do Różnowa (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Ruszyły prace nad projektem ścieżki pieszo-rowerowej Dywity – Różnowo. Będzie ona miała około 4 km długości, zwiększy też bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ścieżka powstanie z funduszy unijnych na rozwój ekomobilności w aglomeracji olsztyńskiej.  

Trasa planowanej ścieżki rozpocznie się za Zespołem Szkół w Dywitach, a zakończy w nowym Różnowie, gdzie zostanie dołączona do istniejącego chodnika. W tej chwili ruszyły prace geodezyjne w terenie, a wkrótce rozpocznie się inwentaryzacja przyrodnicza.

Budowa ścieżki jest wpisana w „Ekomobilny MOF” Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Olsztyna, co gwarantuje jej dofinansowanie unijne. W projekcie „ekomobilnym” zaplanowane są także ścieżki pieszo-rowerowe, chodniki, oświetlenie na trasach: Osiedle Leśne-Słupy, Ługwałd-Dywity, Myki-Zalbki i Redykajny-Brąswałd.
R E K L A M A
banner
– Nowe inwestycje poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększą komfort przemieszczania się oraz polepszą warunki do uprawiania rekreacji – uważa Jacek Szydło, wójt gminy Dywity, który był inicjatorem budowy ścieżki z Dywit do Różnowa.

Mieszkańcy już teraz nie mogą doczekać się inwestycji.

– Super inicjatywa! Dzieci z Wilczkowa będą mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły – mówi jedna z mieszkanek Dywit.  

Wobec dużego zainteresowania tym tematem, na grafice obok tekstu prezentujemy wstępną koncepcję przebiegu ścieżki. Rozpocznie się ona w Dywitach i będzie cały czas szła z prawej strony drogi powiatowej (patrząc od strony Dywit w kierunku Różnowa) niemal do skrzyżowania z drogą na Dągi i Kieźliny. Tuż przed skrzyżowaniem na Dągi ścieżka przejdzie na lewą stronę drogi i dojdzie do starego Różnowa, gdzie przed skrzyżowaniem na Rozgity oddali się od drogi powiatowej i wejdzie nieco w wieś, by po kilkudziesięciu metrach przejść ponownie na prawą stronę drogi powiatowej. Ścieżka połączy się z istniejącym chodnikiem w nowym Różnowie.

W Dywitach ścieżka będzie też miała odnogę do ul. Jana Pawła, co pozwoli rowerzystom ominąć centrum miejscowości i w spokojnych warunkach włączyć się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach do planowanej ścieżki z Dywit do cmentarza komunalnego albo dojechać i skorzystać ze ścieżki wokół Jeziora Dywickiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl