Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-10 17:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Przy Hozjusza bardziej rowerowo

Olsztyn24
Ścieżka rowerowa przu ul. Hozjusza
Konsekwentnie dążyli do celu i mogą być dumni z efektów. Mieszkańcy os. Redykajny doprowadzili do powstania funkcjonalnej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Hozjusza.

To najlepszy przykład na to, że konsekwencja jest skutecznym sposobem na osiągnięcie zamierzonego celu. Zaangażowanie mieszkańców wykazane podczas trzech poprzednich edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego przełożyło się na powstanie nowego chodnika oraz drogi dla rowerów wiodących wzdłuż głównej ulicy osiedla.

Właśnie ukończone zostały prace przy ostatnim fragmencie trasy. Wymyślona i wywalczona przez mieszkańców droga dla rowerów liczy blisko 1,5 km, na całej długości ma asfaltową nawierzchnię, a na znacznej długości zastosowano pas zieleni oddzielający rowerzystów od pieszych.
R E K L A M A
banner
– Na trasę rowerową co roku głosowałam z całą rodziną - mówi pani Anna. – Widzę, że jest już ukończona, więc oczywiście będziemy korzystać. Oczywiście czujemy ogromną satysfakcję z tego, że wspólnie osiągnęliśmy cel i nasze osiedle jest bardziej funkcjonalne.

Z punktu widzenia ruchu rowerowego jest to znaczne ułatwienie dla lokalnych podróży. Natomiast dla całokształtu miejskiej rekreacji rowerowej nowa trasa to ważny odcinek łączący okolice rzeki Łyny (poprzez ul. Leśną i ul. Wąwozową) z brzegami jeziora Ukiel (poprzez os. Likusy i ul. Bałtycką).

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl