Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-08-22 18:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Ulica Kościuszki bardziej przyjazna rowerzystom

Olsztyn24
Pas rowerowy w kierunku ul. Niepodległości jest płynną kontynuacją drogi rowerowej (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyńscy rowerzyści mogą korzystać z kolejnych specjalnie wydzielonych pasów. Zostały one wytyczone wzdłuż ulicy Kościuszki między ulicami Niepodległości a Żołnierską.

Cykliści po obu stronach ulicy zyskali przestrzeń pozwalającą na wygodną i bezpieczną jazdę po wydzielonej części jezdni. To rozwiązanie jest kontynuacją zmian wprowadzonych w Śródmieściu.

Zmiany na plus odczuli także kierowcy samochodów. Zlikwidowana została podwójna ciągła linia, która do niedawna dzieliła ul. Kościuszki. Dzięki nowemu rozwiązaniu pojawiła się możliwość swobodnego wykonywania lewoskrętów, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie mieszkańców oraz korzystanie z okolicznych punktów handlowych i usługowych. Wygodniej jest również pieszym, ponieważ obecnie droga przez jezdnię konieczna do pokonania jest znacznie krótsza i bezpieczniejsza.

- Po uruchomieniu linii tramwajowej i otwarciu ul. Obiegowej ruch samochodowy na Kościuszki znacznie się zmniejszył - mówi Mirosław Arczak, miejski oficer rowerowy. - To pozwoliło na zmianę przeznaczenia fragmentu szerokiej jezdni. Ważnym argumentem za powstaniem udogodnień dla ruchu rowerowego było powstanie lokalnej sieci nowych dróg rowerowych w obrębie ulic Żołnierskiej, Głowackiego i Kościuszki, które należało połączyć z ul. Niepodległości, a w szerszym ujęciu z Nagórkami, Jarotami i Osiedlem Generałów.
R E K L A M A
banner
Przy korzystaniu z wyznaczonych pasów należy pamiętać, iż są one jednokierunkowe. Wiodą przy obu krawędziach jezdni. Na fragmentach pasa nawierzchnia została wyróżniona czerwoną barwą. Ma to zwrócić uwagę kierowców samochodów na obecność rowerzystów.

Zmotoryzowani powinni za każdym razem upewnić się o możliwości bezpiecznego przecięcia szlaku. Rowerzysta jadący po swoim pasie ruchu ma bowiem pierwszeństwo.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.