Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anetta Socha | 2016-10-11 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjalistki z Piątki na spotkaniu z prezydentem Olsztyna

Olsztyn24
Spotkanie gimnazjalistek z prezydentem Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (11.10) trzy uczennice Gimnazjum nr 5 pod opieką dyrektor gimnazjum Jarosławy Kozak i nauczycielki języka polskiego Anetty Sochy zajęcia zaczęły nie w szkole przy ulicy Konopnickiej, ale w Urzędzie Miasta spotkaniem z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem. Rozmowa z gospodarzem miasta dotyczyła patriotyzmu - wartości, którą ostatnio wielu ludzi przywołuje, i z którą związane jest ważne dla Polaków Święto Niepodległości.

W ramach przygotowań do listopadowych uroczystości uczennice z piątki, Ola Panasiewicz, Katarzyna Goździewska, Monika Kowalska, zwróciły się do Piotra Grzymowicza z kilkoma pytaniami. Pytały o to, co dla prezydenta znaczy słowo patriotyzm, czy sam czuje się patriotą, na czym polega patriotyzm w czasach pokoju. Dowiedziały się, że ta wartość jest dla prezydenta Olsztyna bardzo ważna, to coś bliskiego, budzącego ciepłe i dobre uczucia. To również poczucie ogromnej odpowiedzialności za miasto. Piotr Grzymowicz mówił o naszym mieście niezwykle ciekawie. Przytoczył mnóstwo danych potwierdzających jego ogromną wiedzę, kompetencje i troskę o olsztynian.

Skierowanie prośby o rozmowę na temat patriotyzmu właśnie do Piotra Grzymowicza wynikało z tego, co uczennice z piątki i inni olsztynianie widzą na co dzień wokół siebie. To zmieniające się i piękniejące miasto, to nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, plaża nad Jeziorem Krzywym wpisana przez Filipa Springera do Księgi Zachwytów, Park Centralny, ścieżka rowerowa nad Jeziorem Długim. Przeprowadzające rozmowę dziewczyny uznały, że prezydent Grzymowicz jest osobą, która może mówić o patriotyzmie, bo jego praca jest właśnie służbą dla innych.
R E K L A M A
banner
Wychodząc ze spotkania, jedna z uczennic powiedziała, że dzięki tej rozmowie bardzo dużo zrozumiała. Po prostu gimnazjalistki z piątki spotkały się z mądrym człowiekiem, co zawsze przynosi ogromne korzyści.

Możemy zdradzić, że o patriotyzmie potrzebnym w czasie wojny i zagrożenia w Gimnazjum nr 5 będziemy w listopadzie rozmawiać z samym Józefem Piłsudskim. Informacje o tym wydarzeniu ukażą się na stronie internetowej szkoły 11 listopada.

Anetta Socha
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl