Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-12 16:09 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL o regionalnym zjeździe, CETA i handlu w niedzielę

Olsztyn24
Konferencja prasowa działaczy PSL na Warmii i Mazurach | Więcej zdjęć »
Po dwunastu latach kierowania Polskim Stronnictwem Ludowym na Warmii i Mazurach, Stanisław Żelichowski rezygnuje z dalszego przewodzenia ludowcom w naszym województwie. Podczas zaplanowanego na najbliższą niedzielę w Olsztynie zjazdu sprawozdawczo-wyborczego PSL Żelichowski nie wystartuje w wyborach prezesa zarządu wojewódzkiego PSL. Dzisiaj (12.10) w Olsztynie prawdopodobnie po raz ostatni wziął udział w konferencji prasowej w charakterze prezesa PSL na Warmii i Mazurach.

- Polityk może na różnych płaszczyznach oszukać ludzi, jest jednak jedna płaszczyzna, na której się nie da oszukać - jest to biologia. Ja już mam swój wiek. Chcę dać przykład innym politykom, że jak człowiek dochodzi do pewnego wieku, powinien zrobić krok do tyłu - odpowiedział Żelichowski na pytanie o przyczyny rezygnacji z kandydowania o fotel prezesa warmińsko-mazurskiego PSL.

Jak na razie jest dwóch kandydatów do schedy po prezesie Żelichowskim: Gustaw Marek Brzezin - obecny marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL oraz Krzysztof Hećman - burmistrz Kętrzyna, prezes zarządu powitowego PSL w Kętrzynie oraz wojewódzki rzecznik dyscyplinarny PSL. Możliwe jednak, że podczas zjazdu zgłoszone zostaną jeszcze inne kandydatury.
R E K L A M A
banner
Jednak zwołana dzisiaj przez Stanisława Żelichowskiego, Urszulę Pasławską i Gustawa Marka Brzezina konferencja prasowa nie była poświęcona niedzielnemu zjazdowi PSL w Olsztynie i wyborom nowych władz partii w województwie, lecz kompleksowej umowie gospodarczo-handlowej (CETA) pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, której treść właśnie wynegocjowano, oraz zakazowi handlu w niedzielę.

Zdaniem PSL, umowa CETA dopuszczająca wolny handel pomiędzy krajami Unii Europejskiej i Kanadą będzie szkodliwa nie tylko dla polskiego rolnictwa, ale także dla zdrowia wszystkich Polaków, bowiem Kanada jest jednym ze światowych liderów w produkcji taniej, modyfikowanej genetycznie żywności (GMO). Politycy PSL w ratyfikacji umowy widzą zagrożenie dla polskich producentów żywności, bowiem nie będą oni w stanie konkurować z tanią żywnością importowaną z Kanady. Innego zdania jest obecnie rządzący PiS, który ustami wicepremiera Morawieckiego wyraził chęć podpisania umowy i wprowadzenia jej w życie jeszcze przed ratyfikacją jej treści przez wszystkie parlamenty krajowe Unii Europejskiej.

- Za pośrednictwem mediów pragniemy zaapelować do rządu PiS o odrzucenie CETA przed pełną ratyfikacją w Polsce
- powiedziała posłanka Urszula Pasławska. - Tylko wspólnymi siłąmi uda nam się obronić nasz kraj przed rosnącym bezrobociem i zalewem modyfikowanej genetycznie żywności.

W sprawie ograniczenia handlu w niedziele, uczestnicy konferencji zaproponowali rozwiązanie kompromisowe - ograniczenie handlu w niedziele do godz. 12.

- To jest kompromisowe rozwiązanie uwzględniające zarówno zapotrzebowanie społeczne wyrażone w projekcie obywatelskim, jak i racje przedsiębiorców oraz przyzwyczajenia części Polaków - mówili.

Więcej o treściach przekazanych podczas konferencji w naszej wideorelacji z tego wydarzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa PSL w Olsztynie [12.10.2016]

12-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl