Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Barbara Jarmolonek. | 2016-10-12 23:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 wspiera Oliviera z Madagaskaru

Olsztyn24
Katarzyna Białous - współzałożycielka fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru, w Gimnazjum nr 5 | Więcej zdjęć »
Gimnazjum nr 5 w Olsztynie odwiedziła Katarzyna Białous - współzałożycielka fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru, która na co dzień mieszka na „Czerwonej Wyspie” i pomaga ubogim ludziom.

Klasy pierwsze i wolontariusze gimnazjum mieli okazję do spotkania z panią Katarzyną na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej. Uczniowie z wielką uwagą oglądali prezentację i słuchali gościa. Podczas tych 45 minut zapoznali się z misją fundacji, z działaniami, które wspierają ubogie dzieci na Madagaskarze, jak również codziennymi zajęciami wolontariuszy. Zdobyliśmy nową wiedzę o Madagaskarze, dowiedzieliśmy się, czym zajmują się mieszkańcy wyspy, jak wygląda ich życie, poznaliśmy faunę i florę tamtego miejsca i mieliśmy okazję nauczyć się podstawowych malgaskich zwrotów.

Pani Białous opowiedziała nam również, co słychać u naszego kolegi Oliviera, którego nasza szkoła wspiera już od trzech lat, organizując coroczną zbiórkę pieniędzy na jego edukację. W tym roku również zebraliśmy odpowiednią kwotę, która umożliwi dalszy rozwój temu chłopcu.
R E K L A M A
banner
Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę przedmiotów codziennego użytku i zabawek wykonanych przez Malgaszy.

Było to dla nas bardzo ciekawe wydarzenie, które na pewno zostanie na długo w pamięci. Nie codziennie mamy okazję usłyszeć o innych kulturach i ludziach od osób, które spędzają wśród nich dużo czasu. Pani Białous dała nam dużą dawkę inspiracji i motywacji do niesienia pomocy innym.

Barbara Jarmolonek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.