Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-13 10:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Knapp Day dla uczczenia pamięci Stefana Knappa zorganizowano w BWA

Olsztyn24
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Stefanowi Knappowi w atrium BWA | Więcej zdjęć »
Był artystą - plastykiem, malarzem, rzeźbiarzem, ale też lotnikiem czasu II wojny światowej. W BWA Galerii Szuki w Olsztynie uczczono wczoraj (12.10) pamięć Stefana Knappa, w 20. rocznicę jego śmierci (12.10.1996).

Wydarzenie pod nazwą Knapp Day zorganizowały Aeroklub Warmińsko-Mazurski, Klub Seniorów Lotnictwa w Olsztynie oraz BWA. Głównym punktem wieczoru była premiera wspomnieniowej książki „Kwadratowe słońce”, wydanej przy okazji 70-lecia powstania aeroklubu. Jej publikacja jest jednocześnie podziękowaniem olsztynian za niezwykłe dzieło.

To właśnie Stefan Kanpp jest autorem oryginalnej ściany w atrium BWA. Kompozycja - wizja kosmosu - była podarunkiem artysty na rzecz stolicy Warmii i Mazur z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Prace Knappa, poza olsztyńską galerią, zdobią m.in. siedzibę ONZ w Genewie, londyńskie lotnisko Heathrow, budynki w Nowym Jorku.
R E K L A M A
banner
W prace nad drugim (poprawionym) wydaniem książki zaangażowani byli m.in. znani olsztynianie: Kazimierz Brakoniecki opracował przekład oryginału „The Square Sun” (London Museum Press Limited, 1956) z języka angielskiego wykonany przez Marię Tarczyńską do pierwszego polskiego wydania z 1987 roku (Wydawnictwo Wyzwolenie), redaktorem wydawniczym był Marek Barański, zaś autorem opracowania graficznego okładki i DTP Tadeusz Burniewicz. 

Między innymi o tym, jak doszło do wydania książki, dlaczego zdecydowano się właśnie na taką formę uhonorowania bohatera wieczoru i jaki zapis znalazł się na odłsłoniętej przy tej okazji w atrium BWA tablicy pamiątkowej umieszczonej przy dziele Knappa, dowiedzieć się można z relacji wideo, jaką przygotowaliśmy z wczorajszego spotkania. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Knapp Day w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

»

12-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl