Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-10-13 18:29 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na jubileusz 60-lecia działalności Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”

Olsztyn24

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” zaprasza w sobotę (15.10), o godzinie 10.30, do Galerii Stary Ratusz WBP na uroczyste obchody 60-lecia działalności Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W programie m.in.otwarcie okolicznościowej ekspozycji „60 lat Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze” i wystąpienie dr. Jerzego Sikorskiego „Pojezierze w 60. rocznicę”.

Jubileusz 60-lecia działalności Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” powstałego w 1956 roku. Stowarzyszenie od początku miało zająć się „kulturalną i gospodarczą aktywizacją regionu” oraz nieść pomoc i opiekę polskiej ludności miejscowej. Z działalnością stowarzyszenia kojarzą się istotne dla regionu periodyki „Warmia i Mazury” oraz ogólnopolski tygodnik „Panorama Północy”. Ważną formą działalności „Pojezierza” pozostaje do dziś patronat nad twórczością nieprofesjonalną w dziedzinie kultury, ale sprawuje ono też opiekę nad chórem „Collegium Baccalarum”. Stowarzyszenie posiada wiele autonomicznie działających oddziałów w regionie, wśród nich oddział w Dobrym Mieście z siedzibą w okazałej baszcie gotyckiej oraz oddział w Barczewie, prowadzący działalność kulturalną w zabytkowej synagodze, będącej własnością stowarzyszenia. Zarząd Główny mieści się w Olsztynie w tzw. „Baszcie”, we własnej siedzibie, gdzie znajduje się także galeria sztuki im. Hieronima Skurpskiego.
R E K L A M A
banner
Od lat stowarzyszeniu przyświeca ten sam cel: dbałość o dorobek społeczny i kulturalny pokoleń, którym zawdzięczamy tożsamość.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl