Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-17 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie bili rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej

Olsztyn24
Uczniowie bili rekord w sali gimnastycznej SZO nr 7 | Więcej zdjęć »
16 października obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji dzisiaj (17.10) w całej Polsce odbyła się akcja organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, polegająca na próbie pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej.

Wydarzenie polegające na jednoczesnym wykonywaniu reanimacji na jak największej liczbie fantomów przez jak największą liczbę osób w czasie 30. minut miało również miejsce w Olsztynie. Bicie rekordu rozpoczęto w samo południe na sali gimnastycznej w Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, który wraz z Grupą Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie przyłączył się do tego przedsięwzięcia.

W biciu rekordu wzięło udział około 350. osób, które w maksymalnie 10-osobowych grupach wykonywały jednocześnie resuscytację krążeniowo–oddechową (zmieniając się co 2 minuty) na 32. fantomach z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK (23), Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 (6), Dobrego Miasta (1), Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie(1) i Gimnazjum nr 11 w Olsztynie (1). Przedsięwzięcie nagrano, a film został przesłany do organizatorów, umieszczony na stronie internetowej szkoły oraz olsztyńskiego PCK.
R E K L A M A
banner
Chociaż już podczas trwania wyzwania organizatorzy ocenili, że zeszłoroczna liczba uczestników (około 250) oraz fantomów (29) została przebita, to na oficjalne potwierdzenie pobicia rekordu w tym roku będzie trzeba trochę poczekać.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej

»

17-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl