Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2016-10-12 19:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Spacer z retrofotografią

Olsztyn24
Spacer z retrofotografią (fot. G13 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Gimnazjum nr 13 w Olsztynie w ramach Festiwalu Mendelsohna spacerowali z retrofotografią po Olsztynie. Bawiliśmy się w przewodników i odkrywaliśmy nasze miasto.

Nasza podróż rozpoczęła się w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia”, gdzie usłyszeliśmy od pani Dominiki Złakowskiej o działalności stowarzyszenia.

Następnie młodzi przewodnicy (uczniowie) w siedzibie stowarzyszenia opowiadali swoim kolegom o domu przedpogrzebowym, a ambasador Muzeum POLIN w Warszawie Joanna Mieszczyńska opowiedziała o zwyczajach pogrzebowych i zasadach obowiązujących na cmentarzu żydowskim. Udaliśmy się także na teren, gdzie przed II wojną światową znajdowała się synagoga i dom starców. Wędrowaliśmy uliczkami starego miasta, a gimnazjaliści opowiadali o zamku, bazylice mniejszej, starym ratuszu, wysokiej bramie, kamienicach i sklepach dawnego Olsztyna. To nowe i cenne doświadczenie dla mnie i moich uczniów.
R E K L A M A
banner
Dziękuję za współpracę Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa „Borussia”.

Joanna Mieszczyńska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl