Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Joanna Mieszczyńska | 2016-10-12 19:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Spacer z retrofotografią

Olsztyn24
Spacer z retrofotografią (fot. G13 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Gimnazjum nr 13 w Olsztynie w ramach Festiwalu Mendelsohna spacerowali z retrofotografią po Olsztynie. Bawiliśmy się w przewodników i odkrywaliśmy nasze miasto.

Nasza podróż rozpoczęła się w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia”, gdzie usłyszeliśmy od pani Dominiki Złakowskiej o działalności stowarzyszenia.

Następnie młodzi przewodnicy (uczniowie) w siedzibie stowarzyszenia opowiadali swoim kolegom o domu przedpogrzebowym, a ambasador Muzeum POLIN w Warszawie Joanna Mieszczyńska opowiedziała o zwyczajach pogrzebowych i zasadach obowiązujących na cmentarzu żydowskim. Udaliśmy się także na teren, gdzie przed II wojną światową znajdowała się synagoga i dom starców. Wędrowaliśmy uliczkami starego miasta, a gimnazjaliści opowiadali o zamku, bazylice mniejszej, starym ratuszu, wysokiej bramie, kamienicach i sklepach dawnego Olsztyna. To nowe i cenne doświadczenie dla mnie i moich uczniów.
R E K L A M A
banner
Dziękuję za współpracę Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa „Borussia”.

Joanna Mieszczyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl