Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-10-19 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Strategiczne porozumienie w sprawie wodociągów

Nowy strumień wody dla gminy Dywity

Olsztyn24
Umowę podpisali: prezes PWiK w Olsztynie oraz wójtowie gmin Dywity i Gietrzwałd (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 52 mln zł będzie kosztowała realizacja dużego projektu, który w latach 2017–2019 mają wspólnie wykonać Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie, Gmina Dywity i Gmina Gietrzwałd. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych.

Strategiczne z punktu widzenia dalszego rozwoju gminy Dywity porozumienie dotyczące wspólnej realizacji projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Olsztyn – etap I” podpisane zostało we wtorek (18.10) w siedzibie PWiK w Olsztynie.

– W ciągu najbliższych 2,5 lat wykonamy ogromną inwestycję wodno-ściekową na terenie aglomeracji Olsztyn za ponad 50 mln zł – mówi Wiesław Pancer, prezes PWiK w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Projekt zakłada realizację szeregu inwestycji wodno-kanalizacyjnych w Olsztynie, gminie Dywity i gminie Gietrzwałd ze środków Funduszu Spójności, które Polska pozyskała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wniosek na kwotę ponad 52 mln zł ma zostać złożony do dofinansowania w styczniu 2017 roku. Kwota unijnego wsparcia ma wynosić około 60 proc.

– Inwestycję chcemy rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku i zakończyć do 2019 roku – mówi Wiesław Pancer.

Inwestycja zakłada m.in. budowę magistrali wodociągowej o dużej średnicy od Olsztyna do Dywit i dalej do Różnowa oraz Ługwałdu, co pozwolina zaopatrzenie największych miejscowości gminy Dywity w znakomitą jakościowo wodę z Olsztyna.

– Przy tak dużej średnicy rur nie będzie problemu z zaopatrzeniem w wodę – uważa prezes PWiK w Olsztynie.

Z podpisanego porozumienia zadowolony jest wójt Gminy Dywity.

– To najlepszy przykład współpracy między samorządami dla dobra mieszkańców – mówi wójt Jacek Szydło. – Bycie w aglomeracji opłaciło się, a współpraca z miastem i PWiK przynosi konkretne efekty i korzyści dla naszych mieszkańców.

Wartość inwestycji realizowanych na terenie Olsztyna ma wynieść około 45 mln zł, na terenie gminy Dywity około 5,5 mln zł, a gminy Gietrzwałd około 1,7 mln zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl