Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marek Książek | 2016-10-19 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A
Wystawy w Warszawie i Olsztynie

Henryk Cirut znów na fali

Olsztyn24
Jeden z wernisaży wystaw fotografii Henryka Ciruta (fot. Marek Książek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Popularny olsztyński fotografik Henryk Cirut znów odnosi sukcesy. Niedawno zebrał pochwały za wystawę w Warszawie, a już w najbliższy piątek pokaże „Hydroformy” w Olsztynie.

Henryk Cirut to rzadko spotkany, ale godny naśladowania przykład twórczej aktywności. Co prawda jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i pracował w Lublinie jako konserwator, wykonując m.in. sztukaterię w zamojskim ratuszu, ale skończył Uniwersytet Warszawski na kierunku psychologiczno-pedagogicznym. Potem trafił na Warmię, pracując jako redaktor graficzny w „Gazecie Olsztyńskiej”, był współtwórcą studenckiego pisma „Dylematy” oraz Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego, redagując także biuletyny prasowe Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Ma więc na swoim koncie działalność kulturalną, lecz zawodowo pracował jako wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogicznej, później Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Gdy doczekał wieku emerytalnego, wrócił do drzemiącej w nim od lat pasji – fotografiki. I poczynił w tej sztuce niebywałe postępy, odkrywając w pospolitych formach geologicznych, na nieczynnej żwirowni koło Dobrego Miasta, niezwykłe wprost piękno natury. Mieliśmy okazję podziwiać te prace na wystawach pod nazwą „Geoformy”. Fotogramy Henryka Ciruta ozdabiały też muzyczno-wizualne spektakle Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich.
R E K L A M A
banner
Przed kilku tygodniami wernisaż nowej wystawy fotografika pt. „Hydroformy” odbył się w Warszawie. Zdjęcia pokazują zaskakujące twory przyrody powstałe w wyniku działania wody na środowisko naturalne. „Autor zaprasza nas nie tyle do kontemplacji wymyślonych światów, ale do zderzenia się z widokami wykreowanymi poprzez wybór fotograficznych kadrów” – napisał Zbigniew Tomaszczuk w recenzji ze stołecznej wystawy Henryka Ciruta.

Teraz kolej na Olsztyn –  już od najbliższego piątku, 21 października będziemy mieli okazję podziwiać „Hydroformy” w Galerii Rynek MOK na Starym Mieście w Olsztynie. Wernisaż o godz. 17.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl