Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-21 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz IX Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

Olsztyn24
XX-lecie IX Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Będące częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 3 w Olsztynie IX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi świętowało dziś (21.10) jubileusz 20-lecia działalności. Urodzystość z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, przewodniczącej Rady Miasta Olsztyna Haliny Ciunel i wicekuratora oświaty Wojciecha Cybulskiego, odbyła się w szkolnej hali sportowej.

IX Liceum Ogólnokształcące zostało utworzone w 1996 roku staraniem Stanisława Gierby - ówczesnego dyrektora mieszczącej się przy ul. Wańkowicza 1 Szkoły Podstawowej nr 25, największej wówczas szkoły podstawowej w Olsztynie.

- Zależało mi na kontynuacji nauki moich uczniów na kolejnych etapach edukacyjnych - tłumaczy Stanisław Gierba. - Zdawałem sobie także sprawę, że wskaźniki demograficzne nie rokowały dobrze na przyszłość. Jako dyrektor miałem świadomość konieczności poszerzenia oferty edukacyjnej, a co za tym idzie, zapewnienia pracy nauczycielom.
R E K L A M A
banner
Stanisław Gierba, od 2010 roku przebywający na emeryturze, był dzisiaj wśród uczestników jubileuszowej uroczystości, której gospodarzem była jego następczyni na stanowisku dyrektora ZSO nr 3 dr Jadwiga Baczewska.

Obecnie w IX LO uczy się około 150 osób.

Więcej o jubileuszu na naszych zdjęciach i filmie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz 20-lecia IX LO w Olsztynie

21-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl