Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzysztof Kozłowski | 2016-10-23 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Mogę to zrobić

Olsztyn24
Cezary Białecki jest wychowankiem olsztyńskiego Hajduczka
W Sosnowcu trwa Puchar Świata Juniorów w szabli. Pierwszego dnia (sobota 22.10) odbyła się rywalizacja indywidualna, w której wystartowało 141 najlepszych na świecie szermierzy z wielu krajów, w tym m. in. z USA, Rosji, Włoch, Węgier, Austrii, Niemiec, Japonii, Belgii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Białorusi. Wśród szablistów reprezentujących Polskę znalazł się wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, pochodzący z Barczewa - Cezary Białecki.

W fazie grupowej Czarek wygrał wszystkie walki pokonując: NorihiroShimizu z Japonii, BjerneVereecke z Belgii, Karola Metryka z USA, Andrei Vasko z Bułgarii, Ivana Ilyina z Rosji i Paula Seguela z Francji. 6 zwycięstw dało mu doskonałą 11. pozycję wyjściową do fazy play-off,  dzięki czemu nie rywalizował w pierwszej fazie pucharów. W drugiej spotkał się z Mateuszem Propokopowiczem, pokonując go 15:14. W kolejnej pokonał Karola Lademanna 15:14. W walce o najlepszą ósemkę Pucharu Świata pokonał zawodnika USA Andrew Doddo, również 15:14. Dzięki temu znalazł się w gronie najlepszych ośmiu szablistów turnieju. Dopiero w walce o medal uległ zawodnikami Wielkiej Brytanii Wiliamowi Deary 10:15, zajmując ostatecznie doskonałe 7. miejsce.

- Wreszcie jestem szczęśliwy, że udało się w końcu wejść do najlepszej ósemki turnieju o randze światowej. To dla mnie najlepsza motywacja, by trenować, więcej  wymagać od siebie. Jestem w formie, więc teraz mam jeden plan, wejście do najlepszej czwórki na kolejnym Pucharze Świata. Dziś wiem, że mogę to zrobić. To jest chyba mój największy sukces, jeśli chodzi o zawody o randze światowej. Teoretycznie czuję się dziś, jakbym był dziś siódmym szablistą w kategorii junior na świecie - powiedział po turnieju Czarek Białecki.
R E K L A M A
banner
Czarek zajął 7. miejsce. Kolejny Polak w klasyfikacji końcowej, Karol Lademann - 22. miejsce.

Klasyfikacja końcowa, najlepsza ósemka:

1 miejsce - MatteoNeri - Włochy
2 miejsce - GherardoCaranti - Włochy
3 miejsce - VasiliyShirshov - Rosja
3 miejsce - Wiliam Deary - Wielka Brytania
5 miejsce - Lorenz Kempf - Niemcy
6 miejsce - Konstantin Lokhanov - Rosja
7 miejsce - Cezary Białecki - Polska
8 miejsce - Dario Cavaliere - Włochy

Cezary Białecki przez 6 lat trenował w UKS „Hajduczek”, jest obecnie członkiem kadry narodowej Polski juniorów. Uczestniczył w mistrzostwach świata i Europy, zdobył brązowy medal Pucharu Europy kadetów drużynowo, wicemistrzostwo Polski juniorów drużynowo i wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych drużynowo. W 2016 r. zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Olsztyn 2016isrebrny medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie. Dziś do swoich sukcesów może dopisać 7. miejsce na Pucharze Świata Juniorów.

Krzysztof Kozłowski

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl