Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-06-23 19:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda spotkał się z szermierzami z UKS „Hajduczek”

Olsztyn24
Spotkanie wojewody z szermierzami z Hajduczka | Więcej zdjęć »
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zaprosił dziś (23.06) na spotkanie młodych szermierzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hajduczek” Olsztyn, którzy podczas ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików w szabli z sukcesami reprezentowali nasz region.

Na Mistrzostwa Polski, które odbyły się w dniach 11-12 czerwca w Koninie, pojechało 14 zawodników Hajduczka. W rywalizacji indywidualnej na 8. miejscu uplasowała się Klaudia Malgrem, na 10. Krzysztof Rychta. Drużyna dziewcząt w składzie: Aniela Kozłowska, Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk zajęły doskonałe 5. miejsce, pokonując w meczach drużyny tak utytułowanych klubów jak AZS AWF Warszawa, Zagłębiowski Klub Szermierczy czy Dragon Łódź.

Na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim obecny był również wychowanek UKS Hajduczek Cezary Białecki, który przez 6 lat trenował w Olsztynie i jest obecnie członkiem kadry narodowej Polski juniorów. Uczestniczył w mistrzostwach świata i Europy, zdobył w drużynie brązowy medal Pucharu Europy kadetów, drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów i drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. W 2016 r. zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Olsztyn 2016 i srebrny medal w drużynie na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie.
R E K L A M A
banner
W sobotę (18.06) szabliści „Hajduczka” wzięli udział w turnieju „Młodzi Waleczni” w Ząbkach koło Warszawy. W turnieju, w którym uczestniczyli zawodnicy z czołowych klubów z Polski, Aniela Kozłowska zdobyła złoty medal, Oskar Kusak brązowy, zaś Klaudia Malgrem zajęła 6. miejsce, a Krzysztof Rychta 7.

UKS Hajduczek działa od 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. W ramach działalności prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym również dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Treningi skierowane są zarówno na początkujących, jak i do zaawansowanych szermierzy. Klub należy do Polskiego Związku Szermierczego i ma jego licencję. Jest również członkiem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie wojewody z UKS Hajduczek w Olsztynie

»

23-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl