Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-10-24 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Druga odsłona CITY TRAIL w Olsztynie

Olsztyn24
City Trail (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (29.10) odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Olsztyn. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej niezwykłymi ścieżkami nad Jeziorem Długim. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia we wtorek, 25 października.

Inauguracja sezonu odbyła się 1 października. Linię mety minęło 428 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Artur Olejarz, a wśród kobiet triumfowała Monika Jackiewicz. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 129 młodych adeptów biegania.

Dlaczego warto startować w terenie? Biegi przełajowe - w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne - są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy.
R E K L A M A
banner
– Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję czyli czucie głębokie – podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, właściciel kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh w Warszawie, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. - W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z „ulicy” na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty – dodaje.

Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego – jako biegacza – bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu – nierzadko takiego bez konkretnego celu – dla przyjemności.

Rejestracja do sobotnich zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 25 października. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku biegu głównego oraz 5 zł w biegu dla juniorów. Po zamknięciu zgłoszeń elektronicznych będzie można dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu zawodów – opłata startowa w biegu głównym wyniesie wtedy 25 zł, koszt startu dzieci pozostaje bez zmian. Jest także możliwość wykupienia karnetu na cały cykl – opłata to 80 zł (w ramach pakietu startowego jest wtedy koszulka techniczna marki Salomon) – dorośli oraz 20 zł – dzieci.

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5 km.

Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 w Olsztynie potrwa do 25 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden.

– Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl