Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-10-29 18:20 | Rozmiar tekstu: A A A

W Działdowie rozegrano Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich

Olsztyn24
Halowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich w Działdowie | Więcej zdjęć »
Ponad 60 zawodników i zawodniczek wzięło udział w rozegranych dziś (29.10) w Działdowie Halowych Mistrzostwach Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Do Gimnazjum nr 1 w Działdowie, gdzie rozgrywane były mistrzostwa, przyjechali miłośnicy walk na sportowe miecze z Elbląga, Orzesza, Warszawy, Ostródy, Nidzicy, Olsztynka, Sztumu i Działdowa. Mistrzostwa zorganizowała Smocza Szkoła Fechtunku z Działdowa, pod patronatem Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.  

- Walki na miecze sportowe to rodząca się dopiero dyscyplina sportu - mówi Piotr Cherkowski, ogranizator mistrzostw. - W Polsce jest trochę szkół w których uprawiana jest ta dyscyplina, ale nie mamy jeszcze swojej federacji, która by to wszystko połączyła i skoordynowała. Zorganizowane przez nas Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich są więc  najprawdopodobniej pierwszą ogólnopolską imprezą, podczas której rywalizują miłośnicy walk na sportowe miecze.

Zawodnicy walczyli mieczami z tworzyw sztucznych, ich głowy zabezpieczone były kaskami ochronnymi.
R E K L A M A
banner
- Walczymy wykorzystując współczesny sprzęt - wyjaśnia Piotr Cherkowski. - Miecze są ze specjalnych tworzyw sztucznych. Zawodnicy mają tarcze a na głowach kaski, bodobnie jak w innych sztukach walki, jak np. taekwondo czy boks. Nie używamy zbroi czy stalowych mieczy. Dlatego możemy zaprosić do udziału w zawodach uczestników 5-6 letnich. W tym bezpiecznym sprzęcie oni mogą zdobywać pierwsze doświadczenia w walkach. Być może kiedyś z tych dzieci wyrosną prawdziwi rycerze.

„Prawdziwi rycerze” wystąpili w drugiej cześci mistrzostw, podczas rycerskiej gali. Tutaj w szranki stanęli współcześni miłośnicy walk rycerskich ubrani w stalowe zbroje i uzbrojeli w stalowe miecze. Wśród uczestników tych walk byli m.in. rycerze działającej przy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku rycerskiej reprezentacji Warmii i Mazur.

Celem działdowskiej imprezy była popularyzacja walk rycerskich. Organizatorzy liczą, że mistrzostwa w sportowych walkach rycerskich staną się cykliczną imprezą rozgrywaną w tych miejscowościach w Polsce, w których działają szkoły walk rycerskich.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Halowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich w Działdowie

»

29-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.