Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-10-13 21:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Wehikuł Czasu zajął się współczesnym patriotyzmem

Olsztyn24
Olsztyński Wehikuł Czasu zajął się współczesnym patriotyzmem | Więcej zdjęć »
Olsztyński Wehikuł Czasu gościł dziś (13.10) wśród wykładowców i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorzy tego cyklu historycznych spotkań uznali bowiem, że będzie to doskonałe miejsce do rozmowy o patriotyzmie, a w szczególności o współczesnych interpretacjach tego pojęcia. Tytuł dzisiejszego spotkania to „Bitwa pod Grunwaldem - w walce o nowoczesny patriotyzm”.

- Dzisiejszy wehikuł będzie o patriotyzmie, o jego nowoczesnej, nowatorskiej odsłonie - powiedział nam przed spotkaniem jeden z jego organizatorów Marek Jarmołowicz - dziennikarz radiowy. - Chcemy się skupić na różnych barwach patriotyzmu, bowiem pojawia się wiele różnego rodzaju modyfikacji tego bardzo pojemnego pojęcia. Punktem wyjścia do dyskusji będzie Grunwald, jako swoista kotwica promocyjna województwa warmińsko-mazurskiego i źródło elementów patriotycznych. Ale będzie też o poppatriotyźmie, czyli o - bywa, że osobliwych - sytacjach związanych z nowoczesnym interpretowaniem patriotyzmu, chociażby o symbolach Polski Walczącej na kijach bejsbolowych, albo na tylnych zderzakach samochodu. Może w tym jest coś dobrego, a może nie? Chcemy o tym trochę podyskutować i zastanowić się nad tym współczesnym patriotyzmem - nad tym, co możemy, a czego nie powinniśmy w patriotyzmie modyfikować.

Do udziału w dyskusji Marek Jarmołowicz i drugi z organizatorów Olsztyńskiego Wehikułu Czasu dr hab. Andrzej Korytko - historyk z UWM, zaprosili ciekawe grono ekspertów: dra hab. Dariusza Radziwiłowicza - historyka z UWM w Olsztynie, dra Szymona Dreja - dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku oraz Radosława Zawadzkiego - dyrektora departamentu koordynacji promocji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Jaki był przebieg dyskusji i wynikające z niej wnioski można dowiedzieć się z naszej wideorelacji ze spotkania.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Olsztyński Wehikuł Czasu o współczesnym patriotyzmie

»

13-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl