Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
SPKIS | 2016-11-07 18:21 | Rozmiar tekstu: A A A
Tenor, aktorzy i gitarzysta

Artyści z nagrodami

Olsztyn24
Uskrzydleni 2016: Paweł Kisiel i Aleksandra Lemańska (fot. archiw. prywatne) | Więcej zdjęć »
Aleksandra Lemańska, Paweł Kisiel, Rafał Majek oraz Damian Romuald Borkowski zostali laureatami tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie. Kto jeszcze ich nie zna, może poznać podczas gali wręczania nagród - 2 grudnia o godz. 18.00 w sali pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium. Wstęp wolny.

Członkowie Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie, stanowiący Kapitułę tegorocznej nagrody tego stowarzyszenia, podczas posiedzenia w dniach 3 października i 3 listopada br. spośród kandydatów nominowanych do nagród wyłonili laureatów w kategoriach: Talent Olsztyna 2016 oraz Uskrzydleni 2016.

Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel to duet twórczy z Mrągowa: psycholog, trener personalny oraz zawodowy aktor i reżyser - duet animatorów życia kulturalnego i integracji lokalnej przez sztukę, inicjatorzy Enklawy Artystycznej i jej aktywności nie tylko w Mrągowie. W mrągowskiej restauracji Ceglana wspólnie z Jarosławem Rosińskim i przyjaciółmi utworzyli scenę dla Teatru ALE , na której prezentują co czwartek wieczory artystyczne, od września grają dwie jednoaktówki „Amerykański pojedynek” i „Pąsowa suknia” oraz prezentują zaproszonych artystów z całego kraju. Tworzą nowe miejsce kreacji twórczej w mieście i dodatkową przestrzeń do działania Fundacji Alternatywnej Edukacji „Ale”. Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel otrzymają nagrodę „Uskrzydleni 2016”, bo zachwycili Kapitułę aktywnością na rzecz kultury, tworzeniem nieformalnych scen, wzbogacaniem miejsc tak powszechnych jak pub czy restauracja ofertą artystycznych prezentacji, do których „wciągają” lokalną młodzież.
R E K L A M A
banner
Nagrodę z tytułem „Uskrzydleni 2016” otrzyma także bardzo młody gitarzysta Rafał Majek. Nauczycielka Szkoły Muzycznej w Olsztynie, Elżbieta Pliszka, rekomendując swojego ucznia, stwierdziła: Rafał jest tak dobry, że zdał w tym roku na studia na gitarę do Akademii Muzycznej w Katowicach z pierwszą lokatą (100%) do Marcina Dylli, nie kończąc szkoły II stopnia. Dla mnie to ogromna radość i duma, ale jednocześnie bardzo go mi tu brakuje.  Rok był bogaty w sukcesy. Najważniejsza nagroda Rafała to I miejsce na Najważniejszym Konkursie w Polsce CEA dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, który odbywa się co 3 lata. Ten chłopak ma autentyczny talent. Jeszcze o nim usłyszymy.

Nagrodę z tytułem „Talent Olsztyna 2016” (nagrodę z tym tytułem może otrzymać tylko jedna osoba w roku) otrzyma Damian Romuald Borkowski, solista-tenor, prezes Olsztyńskiego Chóru „Bel Canto”, współzałożyciel kameralnego zespołu muzyki cerkiewnej „Kliros”. To śpiewak wszechstronny, świetnie odnajduje się w średniowiecznych chorałach gregoriańskich i bizantyjskich, w utworach twórców barokowych i pieśniach romantycznych. Ważnym obszarem Jego artystycznych zainteresowań jest muzyka liturgiczna kościołów katolickiego i prawosławnego. Był tegorocznym stypendystą Samorządu Olsztyna. Kapituła doceniając klasę potencjału, jakim jest niecodzienny głos o dużej skali muzycznej, rzadko obecny w mediach, postanowiła przyznać nagrodę z tytułem „Talent Olsztyna 2016”.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w dniu 2 grudnia (piątek) o godz. 18.00 w sali Olsztyńskiego Planetarium przy ul. Marszałka J. Piłsudskiego 38 w Olsztynie. Nagrody mają formę finansową oraz rzeczową - statuetki.

Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Uroczystość wręczenia nagród  w oprawie artystycznej wsparł Samorząd Olsztyna oraz lokalni darczyńcy. W finale uroczystości - gościnny występ Teatru ALE, a następnie uroczysty toast z poczęstunkiem. Wydarzenie niebiletowane, wstęp wolny. Przedsięwzięcie jest statutowym działaniem Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, w którym wszyscy członkowie pracują społecznie.

SPKIS

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~widz / 2016-11-08 08:18
Gratuluję nagrodzonym, a szczególnie Panu Damianowi Romualdowi Borkowskiemu, którego talent śledzę od lat. Ilekroć jestem na koncercie Chóru Bel Canto (nadzwyczajnego) czekam aż będzie miał solówkę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl