Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-09 20:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Fotografie Marka Kojro w Starej Kotłowni UWM

Olsztyn24
Marek Kojro objaśnia swoje fotografie | Więcej zdjęć »
Mistrzowie olsztyńskiej fotografii artystycznej mogą czuć się zagrożeni. Do gry o tytuł mistrza krajobrazu z sukcesem włącza się bowiem Marek Kojro - olsztynianin, na co dzień szef salonu Nissana w Olsztynie. Dzisiaj (9.11) wieczorem, w Centrum Wystawienniczym UWM Stara Kotłownia, otwarto drugą profesjonalną wystawę fotografii warmińskich krajobrazów uwiecznionych przez Marka Kojro. Widzowie byli zachwyceni.

Przypomnijmy, że Marek Kojro fotografuje niespełna osiem lat, chociaż pasję fotografowania odziedziczył po dziadku wiele lat wcześniej. Jego fotograficznym guru jest Andrzej Waszczuk ps. Szczurek z Dobrego Miasta, autor licznych albumów z fotografiami warmińskiej przyrody. Zamieszczone w Internecie fotografie Marka Kojro wypatrzył Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. I od wystawy w Starym Ratuszu WBP w marcu br. rozpoczęła się profesjonalna kariera artystyczna Marka Kojro.

Wystawa w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia UWM jest drugą ekspozycją liczącą się w artystycznym życiorysie Marka Kojro. Podobnie jak w Starym Ratuszu, artysta pokazuje przepiękne warmińskie krajobrazy, chociaż ekspozycja jest znacznie bogatsza niż na pierwszej wystawie. Jak mówi Marek Kojro - wszystkie zdjęcia zostały zrobione nie dalej niż 20 kilometrów od Olsztyna. I co ważne - te najpiękniejsze wykonane zostały wczesnym rankiem, a to oznacza, że artysta musiał ponieść sporo wyrzeczeń, by zrealizować swoją fotograficzną pasję.
R E K L A M A
banner
O Marku Kojro zapewne usłyszymy jeszcze nie raz. Na razie zachęcamy o odbejrzenia naszej widorealacji z wernisażu wystawy jego autorstwa w Starej Kotłowni.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy fotografii Marka Kojro

09-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl