Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-03-16 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na wystawę fotografii Marka Kojro

Olsztyn24
Plakat promujący wystawę
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w najbliższy piątek (18.03), o godzinie 17.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy fotograficznej Marka Kojro pt. „Pozdrowienia z Bajkowej Warmii”.

Marek Kojro pochodzi z Barczewa i od lat związany jest z Warmią. To przywiązanie znajduje odbicie w zdjęciach, których tematem jest przyroda naszego regionu. Te pełne uroku fotografie przypominają nam, że mieszkamy w jednym z piękniejszych miejsc na Ziemi.

Marek Kojro o swojej twórczości i wystawie: 
R E K L A M A
banner
Moje fotografowanie zaczęło się siedem lat temu i miało dwa źródła. Pierwsze (właściwie praźródło) to fascynacja przyrodą. Zaszczepił ją we mnie Dziadek Józef, który z wyrozumiałością, wytrwałością i doświadczeniem Wielkiego Mistrza pokazywał podrostkowi jakie piękne jest niebo, jakie cudowne i tajemnicze są lasy i pola, jakie wspaniałe i mądre są zwierzęta. I ten zachwyt pozostał we mnie do dziś. Daje mi siłę do wstawania przed świtem i przemierzania z aparatem, plecakiem i statywem, łąk, pól i lasów, i poszukiwania tych najwspanialszych widoków (a piękne są, że klękajcie narody!), i zamykania ich w moim aparacie. I tu dochodzę do tego drugiego źródła pasji fotograficznej – pierwszego cyfrowego aparatu, który przyniósł mi pod choinkę Święty Mikołaj. Ten aparat mam do dziś i nawet sporadycznie używam, choć oczywiście z biegiem czasu urósł apetyt na lepszy sprzęt. Jeżeli kocha się przyrodę, mieszka na Warmii i dysponuje aparatem, to pozostaje już tylko fotografowanie!

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl