Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-03-18 19:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Bajkowe krajobrazy Warmii pokazuje na fotografiach Marek Kojro

Olsztyn24
Marek Kojro z żoną Larysą na wernisażu w Starym Ratuszu | Więcej zdjęć »
Fotografuje zaledwie od siedmiu lat, ale jego zdjęć nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie obiektywu. Mowa o Marku Kojro, szefie jednego z olsztyńskich salonów samochodowych, który chociaż jest już dziadkiem, dzisiaj (18.03) w Galerii Stary Ratusz WBP otworzył pierwszą wystawę swoich zdjęć.

Z bogatego zestawu posiadanych fotografii Marek Kojro na wystawę wybrał 20. Wszystkie pokazują piękno warmińskiej przyrody, kadry są wręcz bajkowe. Stąd nie dziwi tytuł wystawy: „Pozdrowienia z Bajkowej Warmii”.

- Fascynację przyrodą zaszczepił we mnie dziadek Józef, jeszcze gdy byłem podrostkiem
- mówi Marek Kojro. - Ta fascynacja pozostała do dziś. To ona daje mi siłę do wstawania przed świtem i przemierzania z aparatem, plecakiem i statywem, łąk, pól i lasów, i poszukiwania tych najwspanialszych widoków.

Na pasję pana Marka „narzeka” jego żona - Larysa. - Sama sobie zgotowałam ten los, bo to ja podarowałem mężowi pierwszy aparat cyfrowy. Teraz samotnie spędzam wieczory i poranki. A gdy idziemy na spacer, mąż biega z aparatem gdzieś po polach, a ja czekam, czekam, czekam... - śmieje się pani Larysa.
R E K L A M A
banner
Marka Kojro jako artystę fotografika „wyłowił” z Internetu dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz.

- Zdjęcia Marka Kojro zobaczyłem na portalu społecznościowym - mówi dyrektor Marcinkiewicz. - Uznałem, że nie można pozwolić, by te piękne kadry trafiały wyłącznie do szuflady. Zaproponowałem więc zorganizowanie wystawy w Starym Ratuszu.

Fotografie pana Marka bardzo podobały się licznie przybyłej na wernisaż do Starego Ratusza publiczności. Autor odebrał wiele zasłużonych gratulacji. Niewykluczone, że niebawem zobaczymy kolejne porcje zdjęć przez niego wykonanych.

- Na razie jestem w szoku - powiedział po wernisażu pan Marek, zapytany o terminy i miejsca kolejnych wystaw. - Ale jeżeli moje zdjęcia spotkały się z takim zainteresowaniem i pochlebnymi opiniami, jeżeli widzowie uważają, że niosą one w sobie jakieś wartości, to nie wykluczam, że będą kolejne wystawy. Wstępnie na dzisiejszą wystawę wyselekcjonowaliśmy 70 fotografii, ale ostatecznie w Galerii Stary Ratusz znalazło się miejsce jedynie dla 20. Pozostałe wróciły do szuflady, gdzie czekają na swoją kolej.

Wystawę fotografii Marka Kojro będzie można oglądać w Galerii Stary Ratusz przez dwa tygodnie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii Marka Kojro w Starym Ratuszu w Olsztynie

18-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl