Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2016-11-18 11:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Srebro polskich szablistów na zawodach Pucharu Świata w Soczi

Olsztyn24
Polska reprezentacja na II miejscu podium w Soczi | Więcej zdjęć »
W dalekim Soczi, największym letnim kurorcie Rosji, odbył się Puchar Świata Juniorów w szabli. W reprezentacji Polski wystartował Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa. Turniej odbywał się na wspaniałych obiektach olimpijskich w dniach 11-13 listopada.

Pierwszy dzień zmagań to walki indywidualne. Tutaj nasz zawodnik wygrał trzy walki, niestety dość pechowo przegrał również trzy, w tym dwie jednym trafieniem. To dało mu spokojny awans do fazy pucharowej.

Z pierwszych walk pucharowych Czarek był zwolniony, ze względu na dość dobry wynik w walkach grupowych. Niestety, los w rozstawienu sprawił, że Czarek nie pierwszy raz w tym sezonie trafił na kolegę z reprezentacji Polski Karola Lademanna (przypomnijmy: spotkali się na Pucharze Świata w Sosnowcu). Tym razem lepszy okazał się Karol Lademann wygrywając 15-10 i eliminując Czarka z dalszych walk. Ostatecznie Czarek zajął dobre 25 miejsce w Pucharze Świata.
R E K L A M A
banner
W drugim dniu turnieju odbyły się walki drużynowe. Reprezentacja Polski w składzie z Czarkiem Białeckim pokonała najpierw reprezentację Kazachstanu, potem Japonię i znalazła się w wielkim finale. Tu przeciwnikami byli gospodarze - reprezentacja Rosji. Walka była bardzo wyrównana i niewiele brakowało, żeby na ziemi rosyjskiej odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Niestety to się nie udało, Rosja wygrała 45-35.

Srebny medal jest najlepszym wynikiem od wielu lat jaki osiągneła nasza reprezentacja szablowa. Medal Czarka Białeckiego jest potwierdzeniem jego talentu i tego, że jego kariera rozwija się w dobrym kierunku.
 
Grzegorz Białecki
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl