Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Lech Wąsowski. | 2016-11-18 11:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Chór Gimnazjum nr 5 koncertował w Domu Kombatanta

Olsztyn24
Chór Gimnazjum nr 5 koncertuje w Domu Kombatanta (fo.t. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (17.11) chór Gimnazjum nr 5 pod kierunkiem Hanny Borys udał się do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zostaliśmy bardzo uprzejmie przywitani i udaliśmy się do stołówki. Ku naszemu zdziwieniu i zaskoczeniu czekała na nas bardzo duża grupa osób starszych, które przyszły wysłuchać naszych muzycznych interpretacji.

Zaczęliśmy od tego, że każda osoba z publiczności otrzymała kotylion przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 5. Już ten gest bardzo zbliżył nas z widownią, ponieważ kotyliony bardzo się spodobały.

Koncert rozpoczęliśmy „Rotą” do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego. Osoby mogące stać wysłuchały tej pieśni na stojąco. W następnej kolejności wykonaliśmy „Wojenkę”, „Biały krzyż”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy”, „Szara piechota” i wiele innych. Okazało się, że państwo na widowni bardzo ładnie śpiewają. Skończyło się więc tym, że wszystkie pieśni wykonywaliśmy wspólnie. Było wiele wzruszeń na widowni, a i u chórzystów pojawiła się łezka wzruszenia.
R E K L A M A
banner
Koncert zakończyliśmy pieśnią „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka, którą również odśpiewaliśmy wspólnie z publicznością. Potem były brawa, bisy, a na koniec dyrygant Hanna Borys otrzymała w prezencie piękny zegar ścienny do pracowni i zaproszenie dla chóru szkolnego na kolejny koncert. Tym razem mają to być kolędy. Młodzież po wyjściu z sali stwierdziła, że atmosfera była tak fantastyczna, że koniecznie musi tu jeszcze wrócić.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przynieść tym ludziom tyle wzruszeń i pięknych przeżyć. Dla występujących artystów była to też piękna lekcja patriotyzmu, kultury i poszanowania dla osób starszych.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.