Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./k | 2016-11-26 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

W Galerii Rynek MOK otwarto wystawę grafiki Wojciecha Dzieszkiewicza

Olsztyn24
Głos zabiera Wojciech Dzieszkiewicz (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wczorajszego (25.11) wieczoru wystawę grafiki Wojciecha Dzieszkiewicza.

Wojciech Dzieszkiewicz zajmuje się głównie grafiką warsztatową, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Specjalizuje się w akwaforcie, akwatincie i akwamezzotincie. Głównym motywem prac artysty jest zabudowa i architektura miejska. Jego prace przedstawiają obrazy miast, choć zauważa się również odejście na rzecz działania formą, kształtem i walorem.

Swoją twórczość prezentował w kraju - głównie w Olsztynie, Białymstoku, Lidzbarku Warmińskim, Olecku, Olsztynku, Radomiu, Ornecie, Ostródzie, Bydgoszczy, oraz za granicą, m.in. w Torgiano, Perugii i Mediolanie. Obecnie realizuje się, prowadząc w Olsztynie autorską pracownię rysunku, malarstwa i grafiki.
R E K L A M A
banner
Otwarta wystawa jest pierwszą, na której zaprezentowano prace graficzne powstałe w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tematem projektu jest częściowe zarchiwizowanie zabytkowej stolarki okiennej i drzwiowej na Warmii i Mazurach.

Jest to pierwszy etap szerszego projektu, który autor zamierza kontynuować i rozbudować. Jego celem jest stworzenie pełnego archiwum niszczejącej zabytkowej stolarki regionu.

Wystawa potrwa do 15 stycznia.

******

Wojciech Dzieszkiewicz (ur. 24.06.1985 r. w Giżycku) dyplom licencjata uzyskał na Wydziale Turystyki i Geografii bydgoskiej Wyższej Szkoły Gospodarki. Studia artystyczne pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom magistra z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego pod kierunkiem dr. hab. Aleksandra Woźniaka. Aneks z rysunku pod kierunkiem prof. dr. hab. Eugeniusza Małkowskiego. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UWM za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, także Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureat Złotego Medalu Kapituły Okrągłego Obrazu na 40. przeglądzie grafiki w Mediolanie, sześciu wyróżnień na Biennale di Grafica Contemporanea w Perugii oraz pierwszego miejsca na IX Biennale o Medal Prezydenta Olsztyna 2015.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl