Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-11-26 21:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie zmagania CITY TRAIL na półmetku

Olsztyn24
City Trail (fot. CT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Sobotni (26.11) bieg w Olsztynie rozpoczął trzecią kolejkę ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Na 5-kilometrowej trasie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz. Linię mety minęło 398 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior uczestniczyło ponad 100 młodych adeptów biegania.

Aleksandra Lisowska to rekordzistka olsztyńskiej trasy nad Jeziorem Długim. Dzisiejsze zawody ukończyła na ósmej pozycji OPEN, w czasie 18:03. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła najlepsza zawodniczka dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL w Olsztynie – Monika Jackiewicz. Jej czas to 19:02. Trzecie miejsce wywalczyła Mariola Sudzińska z czasem 19:42.

- Traktuję takie jesienno-zimowe starty jako dobre treningi, których nie dałabym rady sama wykonać. Wiadomo - na zawodach atmosfera sprzyja szybszemu bieganiu. Startuję z innymi osobami, które są ode mnie lepsze, więc mogę gonić albo uciekać, dlatego wiem, że każdy taki start później mi „odda”, co oznacza, że podczas samotnych treningów będzie łatwiej wykonywać cięższe jednostki. Dzisiaj warunki były idealne do biegania i robienia życiówek, niestety ja mam roztrenowanie i mój cel był taki, żeby tylko zaliczyć kolejny bieg jak najmniejszym kosztem. Szkoda, że nie mogłam wykorzystać tej pogody i warunków, aby poprawić swój rekord trasy, ale mam nadzieję, że na wiosnę będzie już taka możliwość – podkreśla zwyciężczyni dzisiejszych zawodów. – Przyznaję, że podbiegi i biegi przełajowe w ogóle to niestety nie jest moja mocna strona. Pamiętam, że jako juniorka przez 3 lata z rzędu byłam 5. na przełajowych mistrzostwach Polski, a raz zajęłam nawet 12. miejsce. Tylko raz w życiu na seniorskiej imprezie udało mi się wywalczyć brązowy medal. Niestety nie potrafię biegać po miękkiej nawierzchni, jeszcze jak do tego dojdzie błoto i inne utrudnienia to dużo tracę. Dzisiaj „zabiła” mnie górka, którą mamy do pokonania na końcu trasy, a to dlatego, że ostatnie podbiegi robiłam przed jesiennym maratonem, czyli na początku września. Co prawda dynamicznie i szybko pobiegłam pod górę, ale to tylko dlatego, że stał tam tłum kibiców i adrenalina tak zadziałała, że nogi mimo zmęczenia same pięły się do góry. Niestety dalej było już tylko gorzej – mówiła skromnie wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej, trzecia zawodniczka mistrzostw kraju w półmaratonie z 2014 roku.
R E K L A M A
banner
Zwycięzcą biegu został Artur Olejarz – najlepszy w poprzednim sezonie CITY TRAIL Olsztyn. Jego czas dzisiaj to 16:18. Drugie miejsce zajął Michał Misiewicz z wynikiem 16:39, a trzecie – Konrad Nosarzewski (16:48).

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Olsztynie do 25 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 14 stycznia. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza Olsztynem - także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl