Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-11-22 10:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn rozpocznie trzecią kolejkę cyklu CITY TRAIL

Olsztyn24
Na trasie City Trail (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pierwsze zawody trzeciej serii ogólnopolskich biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędą się 26 listopada w Olsztynie. W październikowej imprezie wzięło udział 423 dorosłych biegaczy i 111 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli Aleksandra Lisowska i Paweł Pszczółkowski. Kto zatriumfuje tym razem? Czy warunki pozwolą na szybkie bieganie? Ilu zawodników weźmie udział w rywalizacji? Odpowiedź już wkrótce!

Zapisy do zawodów

Elektroniczna rejestracja do sobotnich zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 22 listopada. Opłata startowa za pojedynczy bieg to 17,5 zł. Zawodnicy, którzy chcą zarejestrować się na cztery pozostałe biegi i otrzymać koszulkę techniczną marki Salomon mogą to zrobić wykupując karnet, który kosztuje 80 zł. Rejestracja w dniu biegu to koszt 25 zł.
R E K L A M A
banner
Przełaje jako urozmaicenie zimowego biegania

Trasa biegów CITY TRAIL w Olsztynie jest niezmienna od kilku edycji. Pętla, którą pokonują zawodnicy prowadzi ścieżkami nad Jeziorem Długim i liczy 5 km. Dystans jest oznaczony co kilometr, co pozwala na kontrolowanie tempa biegu. Trudność trasy w dużej mierze uzależniona jest od pogody, dlatego każdego miesiąca rywalizacja jest niezwykle ciekawa. Legendą wśród startujących jest kilkudziesięciometrowy podbieg, który czeka na biegaczy na kilometr przed metą.

Jak podkreśla Krystyna Pieczulis, zwyciężczyni maratonów w Hamburgu i Vancouver (w latach 90.), reprezentantka Polski, mogąca pochwalić się fantastycznymi rekordami życiowymi: 1:13:27 w półmaratonie oraz 2:37:51 w biegu maratońskim, nie trzeba się obawiać trudnych warunków podczas zawodów przełajowych.

- Zajmuję się sportem od bardzo dawna, bo już 38 lat. Z moich obliczeń wynika, że pokonałam prawie czterokrotnie dystans równika. Zawsze trenowałam w terenie, który był różnie ukształtowany. Nieraz przygotowania do sezonu odbywały się w górach czy nad morzem, ale najczęściej trenowałam i biegałam po ścieżkach leśnych. Często też startowałam w biegach przełajowych na mniej i bardziej ważnych imprezach sportowych. Nie lubiłam złej pogody, błota, ale startowałam. Trenerzy traktowali przełaje jako formę przygotowania do sezonu, trening siły biegowej, więc nie można było marudzić. Z czasem przyszło przyzwyczajenie do obcowania z naturą, poznawanie nowych szlaków biegowych, leśnych ścieżek – opowiada Krystyna Pieczulis. - Obecnie nikt nie zmusza mnie do udziału w biegach przełajowych, sama chętnie startuję – niekiedy ze swoimi studentami. Nadal wolę sprzyjającą aurę, ale po bieganiu w trudnych warunkach bardziej docenia się ciepło zacisza domowego. Często mnie pytają, jak długo jeszcze chcę zajmować się bieganiem, czy mnie to nie nudzi. Odpowiadając łapię się na tym, że to moja druga natura i przyzwyczajenie. Oraz satysfakcja, że mimo wieku nadal biegam.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Cykl CITY TRAIL od edycji 2015/2016 odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden.

- Zależy nam, aby takie inicjatywy, jak CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mobilizowały Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy więc nadzieje, że mieszkańcy Olsztyna i okolic ponownie dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i pobiegną wspólnie z nami.  Liczymy także, że teraz jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową i jednocześnie zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki zdrowotnej do codziennego życia – podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

CITY TRAIL Junior

W ramach każdej imprezy organizowane się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczne zapisy odbywają się również poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 22 listopada. Koszt pojedynczego biegu to 5 zł. Lista startowa będzie otwarta także w dniu zawodów.

Harmonogram imprezy

Plan minutowy wszystkich biegów jest zawsze taki sam. Biegowe miasteczko rusza o godz. 8:30, kiedy rozpoczyna pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 startują dorośli. Bieg kończy się w momencie, kiedy na mecie pojawia się ostatni zawodnik – organizatorzy nie przewidują limitu czasu, zatem każdy pokonuje 5-kilometrową trasę we własnym tempie, nie martwiąc się o zamknięcie mety.

Cztery biegi = medal

CITY TRAIL to cykl sześciu biegów. Kolejne zawody w Olsztynie odbędą się 14 stycznia, 18 lutego i 25 marca. Po zakończeniu części sportowej, każdy zawodnik, który ukończy co najmniej cztery biegi otrzyma pamiątkowy medal. Najlepsi spośród sklasyfikowanych biegaczy będą nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą zorganizowaną w formule uroczystej gali w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza Olsztynem - także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl