Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-12-01 15:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Kiermasz, bieg i wiele innych atrakcji

Mikołajkowy weekend w Dywitach

Olsztyn24
Na kiermaszu „Mikołajkowe Klimaty” w GOK Dywity (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
p>Jarmark pysznej żywności i świątecznego rękodzieła, rodzinny Bieg Mikołajkowy, koncert saksofonowy, warsztaty lalkarskie i ozdób choinkowych – weekend 3-4 grudnia w Dywitach zapowiada się wyjątkowo i świątecznie. 

Jeśli ktoś chciałby poczuć klimat nadchodzących świąt, to nie może go zabraknąć w weekend w Dywitach. W sobotę (3.12) już od rana rusza Kiermasz „Mikołajkowe Klimaty”. Będzie się on odbywał w dwóch miejscach: w Stodole – Targowisku Wiejskim Dywity, gdzie w godz. od 9–13 będzie można się zaopatrzyć w pyszne lokalne produkty od rolników i producentów (będą swojskie wędliny, wypieki, miód, chleb, ryby, owoce, czy przetwory).

Z kolei od godz. 10. do 17. na kiermasz rękodzieła zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, który będzie pachniał tego dnia piernikiem i cynamonem. Do nabycia będą cudowne wyroby rękodzielnicze i ozdoby świąteczne z różnych materiałów. Z wyjątkową ceramiką wystawią się podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Grazym, będą szyte ręcznie zabawki, wszelakiej maści anioły, biżuteria artystyczna, obrazy, cudeńka ze słomy wykonane przez Krystynę Tarnacką.Do Kawiarenki Kulturalnej na ciasto, kawę i herbatę zaprasza Beata Obuchowicz. W czasie kiermaszu w GOK Dywity odbędą się też dwie sesje warsztatów.
R E K L A M A
banner
Od 10.30 bibliotekarki proponują wspólne tworzenie ozdób świątecznych dla dzieci i rodziców, a od 13. aktorka Teatru Lalek Anna Banasiak zaprasza na warsztaty lalkarskie. Dodatkową atrakcją będzie specjalny Eko-bus Świętego Mikołaja, który w godzinach od 10. do 13. będzie woził chętnych pomiędzy targowiskiem wiejskim a GOK-iem.

Kolejną atrakcję przygotowała Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach, która zaprasza w sobotę (3.12) na godz. 14 do sali konferencyjnej Urzędu Gmina Dywity na koncert saksofonowy z udziałem: Doroty Samsel – saksofon sopranowy, Justyna Grzelachowska – fortepian, Kamil Wiącek – saksofon tenorowy. Wstęp na koncert wolny.

W niedzielę (4.12) aktywne i rodzinne wydarzenie przygotowało dla wszystkich chętnych Sołectwo Dywity, które zaprasza na Bieg Mikołajkowy ulicami Dywit. Zapisy do biegu ruszają o godz. 13.30 w Stodole w Dywitach, a sam bieg o godz. 14.10 z pętli autobusowej. Przebierzcie się za Mikołajów, Mikołajki, Elfy i biegnijcie/spacerujcie ulicami Dywit (trasa liczy 2,1 km) na metę nad Jeziorem Dywickim. A tam już będzie czekało ognisko, a może również Mikołaj z prezentami.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl