Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-06-07 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Dziecka w Dywitach

Magiczna impreza z Sarsą

Olsztyn24
Gminny Dzień Dziecka w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Tłumy małych i dużych mieszkańców gminy Dywity oraz wielu gości odwiedziły w niedzielę (5.06) stadion w Dywitach, gdzie odbył się Dzień Dziecka. Magnesem był koncert Sarsy, pokaz samby Kashiry, dmuchańce oraz sielska, rodzinna atmosfera wspólnej zabawy i radości.  

To było magiczne i kolorowe święto najmłodszych mieszkańców gminy. Takich tłumów jeszcze na Dniu Dziecka w Dywitach nie było. Od samego początku imprezy stadion zapełnił się miłośnikami dobrej zabawy i piknikowej, rodzinnej atmosfery. Prawdziwe oblężenie przeżywały dmuchańce i karuzele. Jak zwykle długie kolejki ustawiały się do Koła Fortuny, w którym każde zakręcenie oznaczało wygraną.

Na scenie dynamicznie zatańczyły  czirliderki z Dywit, Słup, Bukwałdu i Tuławek oraz grupy taneczne działające przy GOK (Dance Nation i Just Dance). Wspaniały koncert dała Orkiestra Dęta złożona z uczniów  Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach oraz dorosłych członków stowarzyszenia „Melofani”. Piękne tańce polskie zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Warmia. Zaśpiewały też młode talenty z Gminy Dywity. Animacje, konkursy z nagrodami, balony, czy malowanie buź były domeną Karuzeli Kultury. O tym, jak wiele osób odwiedziło Dywity może świadczyć fakt, że błyskawicznie rozeszło się kilkaset porcji darmowej grochówki, lodów i napojów.  
– To był najlepiej zorganizowany Dzień Dziecka w historii – uważa Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Widzieliśmy wiele uśmiechu i radości na twarzach najmłodszych, a to dla nas największa nagroda.
R E K L A M A
banner
Zachwyty męskiej części publiczności wzbudził pokaz samby w wykonaniu Kasi Kashiry Stockiej, która zawojowała niedawno karnawał w Rio de Janeiro. Przysłowiową wisienką na torcie był koncert muzycznej gwiazdy, czyli Sarsy. Popularna wokalistka do Dywit przyjechała prosto z festiwalu piosenki w Opolu, gdzie zdobyła Super Jedynkę dla najlepszej artystki w sieci i złotą płytę za płytę „Zapomnij mi”. Podczas koncertu Sarsa zaśpiewała wszystkie swoje największe przeboje, jak „Naucz mnie”, „Zapomnij mi”, czy „Indiana”.

– Cieszę się, że mogłam wystąpić przed tak wspaniałą i żywiołową publicznością, która zaskoczyła mnie znakomitą znajomością słów moich piosenek – mówi Marta „Sarsa” Markiewicz.

Głównymi sponsorami Dnia Dziecka byli: ARBET Investment Group i Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie. Pozostali sponsorzy to: CS Bud Dywity, Hurtownia GOM Dywity, Chmieliński Development, Bujalski, Budowlaniec Warmiński Dywity, Drukarnia Spręcograf, Restauracja Rukola Dywity, PHU Gracja Olsztyn, Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie o/Dywity i Hotel Omega w Olsztynie. Natomiast organizatorami imprezy byli: Gmina Dywity i GOK Dywity.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl