Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2016-12-04 20:55 | Rozmiar tekstu: A A A
149. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

186 szkół na 100-lecie odzyskania niepodległości

Olsztyn24
 
Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP, przy współpracy z Wydziałem Humanistycznym UWM oraz Archiwum Państwowym w Olsztynie, organizuje uroczyste uczczenie 149. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11. w Archiwum Państwowym w Olsztynie.

Podczas rocznicowej uroczystości wręczone zostaną Honorowe Adresy Prezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP osobom wspierającym tegoroczne obchody 100-lecia bitwy pod Kostiuchnówką oraz Certyfikaty Szkoły Promującej Niepodległą, przyznawane przez Kapitułę pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP gen. zw. Stanisława Władysława Śliwy oraz Piotra Sosnkowskiego, syna generała Kazimierza Sosnkowskiego, najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, placówkom oświatowym.  

Związek Piłsudczyków planuje wydanie placówkom oświatowym w całym kraju, do listopada 2018 roku, minimum 186 certyfikatów. Liczba certyfikatów nawiązuje do symboliki I Kadrowej, oddziału liczącego 186. żołnierzy, który w sierpniu 1914 roku rozpoczął długi marsz ku wolności ojczyzny.
R E K L A M A
banner
Szkoły ubiegające się o wydanie certyfikatu to placówki, które :

» upowszechniają wśród uczniów wiedzę o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego i innych wybitnych patriotach polskich działających na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości,

» promują postawy patriotyczne,

» podnoszą efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem działalności patriotów,

» wprowadzają innowacyjne sposoby promowania treści patriotycznych,

» integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz kultywowania tradycji czynu zbrojnego Polaków,

» biorą udział w uroczystościach rocznicowych odbywających się w środowisku lokalnym (gmina, powiat),

» współpracują ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji patriotycznej

» stworzyły zespoły muzyczno-wokalne promujące polskie pieśni i tańce.

W  trakcie uroczystości w Archiwum Państwowym zaprezentowany zostanie film o mjr. Stanisławie Brodackim, przygotowany przez uczniów Liceum Ukraińskiego w Górowie Iławeckim.

Po uroczystości, w asyście wojska, odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą marszałka Piłsudskiego na budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Kościuszki w Olsztynie.

Waldemar Ziarek

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl