Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Izabela Treutle | 2016-12-12 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Zimowe propozycje lidzbarskiej Oranżerii Kultury

Olsztyn24
Żywa lekcja muzyki w lidzbarskiej Oranżerii Kultury (fot. Zofia Puszcz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (10.12) Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprosiła wszystkich chętnych na żywą lekcję muzyki. Spotkanie poprowadziła znana już lidzbarskiej publiczności Ania Broda – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich. Niedawno mieliśmy przyjemność gościć ją na koncercie będącym premierą najnowszej płyty „Thousand Lakes”.

Adwent to czas, w którym warto nieco zwolnić tempo i znaleźć chwilę na spotkanie z najbliższymi, by przygotować się do nadchodzących świąt. Można to zrobić na przykład podczas wspólnego kolędowania. Oranżeria Kultury do wspólnego śpiewania zaprosiła całe rodziny, lecz głównymi bohaterami były dzieci, które z wielką żywiołowością reagowały na muzykę. Najmłodsi wyposażeni w instrumenty perkusyjne radośnie wtórowali głosom wypełniającym zabytkowy budynek Oranżerii. Dzieci mogły także obejrzeć i dowiedzieć się nieco więcej o rzadko spotykanych instrumentach, jak np. kalimba czy drumla.

Ania Broda zaproponowała kolędnikom nietypowy repertuar. Zamiast znanych wszystkim klasycznych kolęd, w przygotowanym śpiewniku znalazły się tradycyjne, lecz często zapomniane melodie - również te pochodzące z tradycji warmińskich.
R E K L A M A
banner
Kolędowanie to nie jedyna propozycja świąteczna Oranżerii Kultury.

Już 16 grudnia o godz. 17.00 Oranżeria zaprasza na spacer z warmińskimi tradycjami świątecznymi w tle.

21 grudnia o godz 18.30 odbędzie się spotkanie pt. Kolęda warmińska bazujące na twórczości Marii Zientary–Malewskiej.

28 grudnia kolejna edycja z serii „Ludzie Kartki Piszą”, na którą zapraszamy o godz. 16.00 - dzieci, od godz. 18.00 - młodzież i dorosłych.

Zapraszamy także na zajęcia edukacyjne „Zima na Warmii i Mazurach” opowiadających o tradycjach i zwyczajach regionu związanych z nadchodzącymi świętami oraz zajęcia kreatywno-literackie „Co powiedziałyby zwierzęta, gdyby mówiły językiem I. Krasickiego?”

Zapisy i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl lub 517 262 146

Izabela Treutle

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl