Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-12-14 14:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ćwierć tony „Gwiezdnych Wojen” w planetarium

Olsztyn24
Urządzanie wystawy w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Na ekrany kin wchodzi dzisiaj (14.12) film „Łotr 1” - kolejny epizod kultowej już sagi filmowej „Gwiezdne Wojny”. Przypadek sprawił, że premiera filmy zbiega się z otwarciem w Olsztyńskim Planetarium wystawy kilkuset figurek postaci i obiektów związanych z tym filmem z kolekcji mieszkającego w Anglii olsztynianina Marcina Skudlarza. Urządzanie wystawy już trwa, a jej oficjalne otwarcie nastąpi w piątek (16.12) o godz. 15.30.

- Zbieżność naszej wystawy z premierą filmu „Łotr 1” jest przypadkowa, chociaż szczęśliwa - mówi Magdalena Pilska-Piotrowska, kierownik działu multimediów Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. - O urządzenie tej wystawy u nas od pewnego czasu zabiegał brat kolekcjonera, mieszkający w Olsztynie Radosław Skudlarz.

Figurki dotarły z Anglii w kilkunastu kartonach. Jest ich tyle, że łatwiej je zważyć niż policzyć.

- Zważyliśmy tę przesyłkę i okazało się, że waży ćwierć tony!
- mówi Jacek Szubiakowski, dyrektor OPiOA. - Figurek jest kilkaset, jeszcze wszystkich nie policzyliśmy. Oprócz figurek kolekcjoner przysłał na wystawę również poświęcone „Gwiezdnym Wojnom” gry planszowe i komiksy.
R E K L A M A
banner
Wszystkie figurki znajdują się w oryginalnych opakowaniach - takich, w jakich zostały dostarczone do sklepów. I w tych opakowaniach będą prezentowane na wystawie.

- W świecie kolekcjonerskim również oryginalne opakowanie jest w cenie
- wyjaśnia Magdalena Pilska- Piotrowska.

Symboliczne otwarcie wystawy nastąpi podczas wizyty w planetarium Św. Mikołaja z Rovaniemi. Mikołaj odwiedzi planetarium, by spotkać się z laureatami zorganizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna konkursu plastycznego pod hasłem „Kosmiczny Mikołaj”.

Wystawę figurek postaci i obiektów z „Gwiezdnych Wojen” będzie można oglądać w holu i foyer Olsztyńskiego Planetarium przez miesiąc. Wstęp wolny.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl