Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-09-24 14:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska Akademia Dzieci rozpoczęła rok akademicki

Olsztyn24
Wykładowcy inauguracyjnego spotkania Olsztyńskiej Akademii Dzieci | Więcej zdjęć »
Blisko setka dzieci w wieku 6-12 lat otrzymała (24.09) indeksy działającej przy Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym Olsztyńskiej Akademii Dzieci w roku akademickim 2016/2017. Dzisiaj (24.09) w sali pod kopułą planetarium odbył się inauguracyjny zjazd studentów akademii, a tradycyjną formułkę otwierającą rok akademicki wypowiedziała wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch.

Olsztyńska Akademia Dzieci zainaugurowała swoją działalność w 2012 roku, w ramach Polskiej Akademii Dzieci, której pomysłodawcą była dr Agata Hofman, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego. Akademia to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny uniwersytet prowadzony przez dzieci dla dzieci. Młodzi „naukowcy” w wieku od 6 do 12 lat przeprowadzają wykłady i przedstawiają własne badania naukowe dla słuchaczy w tym samym wieku.

Dzisiaj wykładowcami byli:
R E K L A M A
banner
» Hania i Lena Tasak, które przedstawiły wykład zatytułowany „Tytanic - najsłynniejsza morska katastrofa”,
» Wojtek Cygański, który opowiedział jak powstaje czekolada,
» Hanna Gears, a jej wykład zatytułowany był „Bałtyk, nasze morze”.

Gościem specjalnym był dr Piotr Artmiejew z Wydziału Informatyki i Matematyki UWM, którego wykład poświęcony był inteligencji obliczeniowej w robotyce.

Organizatorzy dzisiejszego spotkania przygotowali też niespodzianki dla małych studentów. Pierwsza z nich to projekcja bajki „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Upominki dla małych wykładowców ufundowała księgarnia Tak - sponsor akademii. Na zakończenie był też jubileuszowy tort.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja roku 2016/2017 w Olsztyńskiej Akademii Dzieci

24-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl