Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-12-14 19:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Kilkanaście godzin do Warmińskiego Jarmarku Świątecznego

Olsztyn24
Przygotowania do Warmińskiego Jarmarku Świątecznego | Więcej zdjęć »
Jeszcze tylko kilkanaście godzin zostało do startu ósmej edycji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w Olsztynie. Na starówce trwają intensywne przygotowania, by tegoroczna impreza wypadła równie okazale jak poprzednie.

Wokół Starego Ratusza ustawiono już kilkadziesiąt straganów, w których będzie można kupić wszystko, co na jarmarkach świątecznych kupować się powinno. Ustawiono też świąteczne dekoracje, wśród których dominują te stylizowane na paczki ze świątecznymi prezentami. Wśród dekoracji pojawiły się nowości, jak chociażby ustawiona przy Starym Ratuszu instalacja w kształcie zaprzęgu reniferów i instalacja w kształcie kolejki na Targu Rybnym. Zarówno w karecie ciągniętej przez renifery, jak i w wagonikach kolejki będzie można usiąść, odpocząć, a także zrobić sobie fotografię w świątecznym anturażu. Okazale powinny też wyglądać, szczególnie wieczorową porą, fotografie przy podświetlanych „bramach”, które ustawiono na ulicy Staromiejskiej i ulicy Prostej. Ta ostatnia brama ma kształt ogromnej bombki choinkowej.

Do Olsztyna przyjechała też karuzela wenecka i kolejka Świętego Mikołaja. Po raz pierwszy w historii Warmińskich Jarmarków Świątecznych, te atrakcje dla najmłodszych ustawione będą nie na Starym Mieście, ale na Targu Rybnym.
R E K L A M A
banner
Trwają również ostatnie próby świątecznej iluminacji olsztyńskiej starówki. Oficjalnie to oświetlenie zostanie uruchomione podczas uroczystego otwarcia jarmarku. To wydarzenie zaplanowano na jutro o godzinie 17. na scenie staromiejskiej, z udziałem prezydenta Olsztyna i św. Mikołaja z Rovaniemi, który na czas jarmarku ponownie przyjedzie do Olsztyna.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl