Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2016-12-27 13:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Gala sylwestrowa w piątek i sobotę w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
 
W piątek (30.12) o godz. 19.00 i sobotę (31.12) o godz. 20.30, w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędą się koncerty „Gali sylwestrowej”. Orkiestrę symfoniczną filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi Piotr Sułkowski, a jako soliści wieczoru wystąpią: Katarzyna Mackiewicz – sopran i Dmitry Kalyaka (Rosja) – tenor. W programie: arie i duety z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz walce i polki rodziny Straussów.

Katarzyna Mackiewicz ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu (Rosja). Sopranistka z powodzeniem brała udział w kilkunastu prestiżowych konkursach wokalnych, z których warto wyróżnić: „The Riccardo Zandonai International Opera Competition", Riva del Garda - III nagroda, Włochy (2014), „Belvedere Hans Gabor” International Opera Competition, Amsterdam, Holandia - nagroda specjalna (2013), Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie - I nagroda (2010), I Międzynarodowy Konkurs Wokalnym im. Franza Lehara, Budapeszt Węgry (2010), Konkurs wokalny „Wiosna romansa " St. Petersburg, Rosja – I nagroda (2010).

Artystka prowadzi działalność koncertową głównie za granicą. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Gwiazdy Białych Nocy” w Petersburgu (2005), Festiwalu Jakuba Pustina i jego gości” (2008) w Czechach, Międzynarodowym Festiwalu Operowym im. Szaliapina w Kazaniu, w Rosji w latach 2010 r., 2011 r., 2013 r. i w 2014 r., International Music Festival „Musica Viva” w Bukareszcie(2013), „I Budapesti Operett Musical Fesztival” w Budapeszcie (2013) „IV International Pafos Open Music Festival” na Cyprze (2014), „Musica Riva Festival” w Riva del Garda, Włochy (2014), „Opera in Tallin City Hall” w Estonii (2014), Festival „Silk Way 2015” w Astanie, Kazachstan, „Feel Russia 2016” w Monachium, Atenach i Wiedniu.
R E K L A M A
banner
Dmitry Kalyaka (Rosja) zalicza się obecnie do grona najlepszych rosyjskich tenorów.  Artysta współpracuje na stałe ze słynnym Teatrem Marińskim w Petersburgu. Jego życiorys artystyczny obejmuje m.in. uczestnictwo w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez najwybitniejszych śpiewaków operowych Rosji i Europy. Spośród jego licznych sukcesów wokalnych warto wspomnieć choćby ten sprzed roku – w 2015 r. Dmitry Kalyaka zwyciężył w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Fryderyka Chopina w Petersburgu.  Artysta współpracuje z wieloma dyrygentami i orkiestrami Rosji mając na swoim koncie występy w jej najważniejszych teatrach operowych. W swoim repertuarze posiada m.in. arie i duety z oper Piotra Czajkowskiego, Pietro Mascagniego, Stanisława Moniuszki oraz pieśni Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Fryderyka Chopina.

Choć najpiękniejsze arie i duety z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz walce i polki rodziny Straussów, które usłyszymy 30 i 31 grudnia 2016r. wszyscy bardzo dobrze znamy, to niezmiennie każdego roku ulegamy ich niepowtarzalnemu czarowi. A występ dwójki znakomitych solistów: sopranistki - Katarzyny Mackiewicz i tenora - Dmitrija Kalyaki gwarantują melomanom udział w „niezwykłej gali sylwestrowej”.
logo FWM
Komentarze [1]
~Kazik Olsztyniak / 2017-01-03 07:10
Dla mnie był to najlepszy Sylwester w moim życiu. Wspaniały koncert z udziałem sopranistki Katarzyny Mackiewicz i tenora Dmitryja Kalyakina. No i znakomity i czarujący słuchaczy dyrygent, czyli Piotr Sułkowski. Wszyscy włącznie z orkiestrą otrzymali zasłużone brawa. Życzę im wielu sukcesów w Nowym Roku 2017
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl