Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-01-02 15:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert marszałkowski w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Olsztyn24
 
Gospodarzem pierwszego wydarzenia artystycznego w 2017 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie będzie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. „Koncert marszałkowski”, który odbędzie się 5 stycznia (czwartek), o godz. 19.00 uświetni występ znakomitej sopranistki Małgorzaty Kulińskiej. W jej wykonaniu, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcja Piotra Sułkowskiego, usłyszymy arie ze znanych operetek m.in. takich jak: Hrabina Marica, Księżniczka czardasza – Imre Kálmána, Wesoła wdówka, Giuditta, Paganini, Carewicz, Kraina uśmiechu - Franciszka Lehára.

Małgorzata Kulińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi – Wydziału Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno–Aktorskiego. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w Weselu Figara – W. A. Mozarta. W latach 2000-2005 artystka była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie śpiewa czołowe partie operowe. W 2004 została solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.

A czyje kompozycje w wykonaniu filharmoników warmińsko-mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego miałaby dopełnić „Koncert marszałkowski”? Oczywiście tylko muzyka dynastii Straussów i ich walce, polki i marsze. Warto dodać, iż sztandarowa pozycja noworocznych koncertów, utwór autorstwa Johanna Straussa II – walc Nad pięknym modrym Dunajem, po raz pierwszy zabrzmiał w lutym 1867 roku. Tak, więc w 2017 roku przypada 150. rocznica powstania tej popularnej na całym świecie kompozycji.
R E K L A M A
banner
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl