Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Milena Brzostek | 2017-01-09 15:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzej Królowie na ulicach Dobrego Miasta

Olsztyn24
Orszak Trzech Króli na ulicach Dobrego Miasta (fot. CKB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, wraz z miejscowymi szkołami, stowarzyszeniami i parafiami, zorganizowało w piątek (6.01) Orszak Trzech Króli. W tym dniu w Dobrym Mieście odbyły się największe plenerowe jasełka, w których Mędrcy ze Wschodu wyruszyli za Betlejemską Gwiazdą do stajenki, by oddać pokłon Jezusowi.

W Szopce Bożonarodzeniowej można było oglądać żywe zwierzęta: lamę, owce kameruńskie, oślicę, kozy burskie. Nieodzownym elementem Orszaku było wspólne śpiewanie kolęd przez mieszkańców, którzy szli za ubranymi w barwne stroje Trzema Królami oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Podczas Orszaku przedstawione zostały sceny ilustrujące wydarzenie biblijne towarzyszące Narodzeniu Pańskiemu.

Tego dnia każdy chciał mieć na głowie koronę. W ten sposób stawał się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.
R E K L A M A
banner
Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców i turystów, których w okresie poświątecznym w Dobrym Mieście nie brakuje.

Milena Brzostek


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl