Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-01-04 14:07 | Rozmiar tekstu: A A A
Świąteczny piątek w gminie Dywity

Kolędowanie w Dywitach, Orszak Trzech Króli we Frączkach

Olsztyn24
Dywickie Kolędowanie Mieszkańców (fot. archiw. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Wspólne śpiewanie kolęd z Anią Brodą i zespołem wokalnym Cantemus w Dywitach oraz kolorowy Orszak Trzech Króli we Frączkach – tak będzie wyglądało w piątek (6.01) święto Trzech Króli w Gminie Dywity.

Święto Trzech Króli w Gminie Dywity zapowiada się śpiewająco, niezwykle kolorowo i bardzo zimowo. Na terenie gminy w piątek 6 stycznia odbędą się dwa wydarzenia, w których warto wziąć udział wspólnie z całą rodziną. Pierwszym z wydarzeń jest Orszak Trzech Króli, który już po raz drugi w historii odbędzie się we Frączkach. O godz. 12.00 w miejscu połączenia trzech dróg – od strony Gradek przywędrują trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W czasie wędrówki odbędzie się spotkanie z Aniołem, królem Herodem oraz złożenie darów u żłóbka w miejscowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny.

- Tradycyjnie już Święta Rodzina została wybrana spośród mieszkańców naszej wsi – mówi Alicja Wąsik, prezes stowarzyszenia Nasza Wieś z Frączek, jeden ze współorganizatorów orszaku. - Tuż po zakończeniu przemarszu zostanie odprawiona msza święta. Zapraszamy serdecznie, dołączcie do Orszaku zakładając peleryny koloru czerwonego, niebieskiego lub zielonego.
R E K L A M A
banner
Organizatorami Orszaku Trzech Króli we Frączkach są: proboszcz miejscowej parafii, stowarzyszenie „Nasza Wieś” oraz mieszkańcy Gradek i Frączek.

Cztery godziny później, a więc o godz. 16.00 przy dywickiej żywej szopce obok Stodoły rozpocznie się drugie w historii Dywickie Kolędowanie Mieszkańców. Na wspólne śpiewanie zaprasza Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

– Znane i lubiane kolędy, a także te mniej znane, ale piękne, regionalne kolędy zaśpiewamy wspólnie z samą Ania Brodą oraz dziećmi ze Studia Piosenki przy GOK i zespołem wokalnym Cantemus – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.

Jako, że na piątek synoptycy przewidują mroźną, zimową aurę zziębnięci uczestnicy będą mogli rozgrzać się gorącą herbatą w Stodole oraz posilić najlepszymi pączkami w okolicy autorstwa Smaki Gabi. Dodatkowo osoby, które się przebiorą za orszakowe postaci otrzymają słodkie upominki.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl