Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
zbp | 2017-01-14 22:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Ukraiński Stary Nowy Rok

Olsztyn24
Małanka w Eranova | Więcej zdjęć »
W piątek (13.01) Ukraińcy i ich polscy przyjaciele bawili się w Eranova na dorocznej zabawie sylwestrowej zwanej Małanką. Każdy uczestnik był witany tradycyjnie kieliszkiem horiłki i zakąską z chleba, kiełbasy i ogórkiem.

Wielką niespodziankę zrobili kolędnicy, którzy przybyli na salę śpiewając kolędę Dobryj weczir Tobi i przedstawili wertep, czyli przedstawienie jasełkowe. Kolędy śpiewane na głosy zrobiły duże wrażenie na uczestnikach zabawy.

Organizatorzy Małanki zadbali, by na stołach znalazły się śpiewniki z popularnymi piosenkami ukraińskimi w języku ukraińskim, ale jednocześnie w transkrypcji fonetycznej, pozwalającej na swobodne śpiewanie Polakom. Mieliśmy więc w przerwach między tańcami samoistne koncerty wspomagane przez muzyków z zespołu ukraińskiego Hopak, który grał do tańca.
R E K L A M A
banner
Nowy rok powitano wersami z prologu do poematu Kowal Bassim Iwana Fanka:

Z Nowym rokom, brattia myli,
W nowim Szczasni, w nowij syli,
Radisno witaju was.
I Bażaju, szczob w zdrowji,
W myri, z bratnoju ljubowju
Widteper iszow wam czas.


W sobotę (14.01) Miejski oddział Ukraińców w Polsce zorganizował Małankę dla studentów, która odbyła się w Kortowie, a do zabawy grał zespół ukraiński Harazd.

zbp

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Kebiz / 2017-01-16 13:46
Wnosząc z fotek to coraz starsze towarzystwo. Znak czasu ?
~sushi / 2017-01-15 13:14
Nie tylko Ukraińcy świętowali. Szkoda, że tylko Ukraińcy mają takie przełożenie na media. Ale nie dziwie się, w ukraińskim zespole parlamentarnym mamy aż trzech naszych posłów: Miron Sycz (PO), Urszula Pasławska (PSL), Janusz Cichoń (PO) - dane ze strony sejm.gov.pl
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl